Number of items: 72

Takáts Gyula: Képek és versek útjain. Somogyi Almanach 6. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, kritikus, múzeumigazgató által Szíjártó Árpád somogyi költő, belgyógyász, főorvos, Takáts Gyula tanítványa részére DEDIKÁLT példány. Kaposvár, 1961, Somogy Megyei Tanács VB Művelődési Osztálya, (Somogy m. Nyomdaipari Vállalat-ny.), 1 (EgryJózsef: Takáts Gyula portréja) t.+70+1 p. Kiadói papírkötés.;   + Takáts Gyula tanítványai körében az 50 éves találkozón, fotó, rajta Fodor András költő, Szíjártó Árpád belgyógyász, főorvos és mások, 10x15 cm.;   + Takáts Gyuláné Szabó Ilona (1909-1977) Takáts Gyula költő feleségének portréfotója, a hátoldalán Takáts Gyula DEDIKÁCIÓJÁVAL, 14x9 cm.;   1977 Takáts Gyula versei, újságkivágáson.
19644.

Takáts Gyula: Képek és versek útjain. Somogyi Almanach 6. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, kritikus, múzeumigazgató által Szíjártó Árpád somogyi költő, belgyógyász, főorvos, Takáts Gyula tanítványa részére DEDIKÁLT példány. Kaposvár, 1961, Somogy Megyei Tanács VB Művelődési Osztálya, (Somogy m. Nyomdaipari Vállalat-ny.), 1 (EgryJózsef: Takáts Gyula portréja) ...

24 000 HUF
62,18
68,57

Esterházy Péter: Harmonia caelestis. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) író által DEDIKÁLT példány. Bp.,2000,Magvető. Negyedik utánnyomás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19645.

10 000 HUF
25,91
28,57

Pünkösti Andor: Bárczay Bella, a szeretőm.(Bp.), (1929). Genius. 144 p. + 1 tábla (színes) Az első magyar könyvhét alkalmából megjelent 50 számozott, névre szóló példányban. ez a 27. számú, a szerző által aláírt példány. Kiadói, . Díszes aranyozott egészbőr kötésben, minimális kopással
19646.

15 000 HUF
38,86
42,86

Weöres Sándor: Psyché. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) költő által Beck Judit (1909-1995) festőművész, grafikus részére DEDIKÁLT példány. Egy hajdani költőnő írásai. Gyulai Líviusz rajzaival. Bp.,1972, Magvető, 294+2 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel: Ex libris Beck Judit, klisé, papír, jelzett (BJ.), 8x5,5 cm.   Beck Judit (1909-1995) festőművész, grafikus, keramikus, textil- és bábtervező, Beck Ö. Fülöp szobrász lánya, Radnóti Miklós szerelme, Gombosi György zenetörténész, majd Major Tamás színész felesége volt.
19647.

Weöres Sándor: Psyché. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) költő által Beck Judit (1909-1995) festőművész, grafikus részére DEDIKÁLT példány. Egy hajdani költőnő írásai. Gyulai Líviusz rajzaival. Bp.,1972, Magvető, 294+2 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel: Ex libris Beck Judit, klisé, papír, jelzett (BJ.), 8x5,5 cm. Beck Judit (1909-1995)...

10 000 HUF
25,91
28,57
15

Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. A szerző, Pilinszky János (1921-1981) által DEDIKÁLT példány! "Váradi Erikának emlékül Pilinszky János. Pascal. A leghitványabb féreg kimulása ugyanaz, mint a napfölkelte. P. J." Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó, 123+2 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19648.

10 000 HUF
25,91
28,57
50

Szabó Magda: Bárány. Versek. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas író, költő, műfordító, által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. "Líviának sok szeretettel az Indulás portréját: Magda. (Szerintem semmit nem változtam.) Bp., 1947., Egyetemi Nyomda, 41+3 p. Az eredetileg költőnek indult szerző első nyomtatásban megjelent irodalmi műve. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19649.

Szabó Magda: Bárány. Versek. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas író, költő, műfordító, által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. "Líviának sok szeretettel az Indulás portréját: Magda. (Szerintem semmit nem változtam.) Bp., 1947., Egyetemi Nyomda, 41+3 p. Az eredetileg költőnek indult szerző első nyomtatásban me...

15 000 HUF
38,86
42,86
32

Tamási Áron összes novellái. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által DEDIKÁLT példány. "Feleki Sárinak ajánlom ezt a könyvet, azzal a demokratikus jelszóval, hogy a Legényfa Kivirágzása nincs időhöz kötve." (Dátumozva: Bp., 1945. VII. 12.) (Feleki Sári (1920-1995) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő?) Bp., 1942., Révai, 926+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső táblán tollas firkával.
19650.

Tamási Áron összes novellái. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által DEDIKÁLT példány. "Feleki Sárinak ajánlom ezt a könyvet, azzal a demokratikus jelszóval, hogy a Legényfa Kivirágzása nincs időhöz kötve." (Dátumozva: Bp., 1945. VII. 12.) (Feleki Sári (1920-1995) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő?) Bp., 1942., Révai, 926+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső t...

6 000 HUF
15,54
17,14
17

Molnos Angéla: Magyarító könyvecske. Orbán Viktornak DEDIKÁLT! + A szerző által kijavított Orbán Viktor beszéd nyomdai lenyomata. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19651.

10 000 HUF
25,91
28,57

Fischer, Heinz:  Fordulópontok. Látlelet az osztrák belpolitikáról. (Dedikált.) [Budapest], (2004). Kossuth Könyvkiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 321 + [3] p. Egyetlen magyar kiadás. ,,Herrn Botschafter István Horváth mit alles guten Wünschen! Heinz Fischer. Wien, 22. Juni 04." Heinz Fischer 2004-től 2016-ig az Osztrák Szövetségi Köztársaság elnöke volt. Az osztrák államfő kötete összefoglalása az 1999-2004 közötti időszak osztrák belpolitikájának. Az osztrák politika forrongását az okozta, hogy az Osztrák Néppárt (ÖVP) első ízben nem a Szociáldemokrata Párttal (SPÖ), hanem a szélsőjobboldalinak elkönyvelt, euroszkeptikus Szabadságpárttal (FPÖ) lépett koalícióra, melynek hatására Ausztria ellen szankciókat vetett be az Európai Unió. A veterán szociáldemokrata Heinz Fischer államfő emlékiratainak állandóan visszatérő szereplője az osztrák politika fekete bárányának számító Jörg Haider szabadságpárti vezető. Prov.: Horváth István. [Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni, 2003-2010 között bécsi nagykövet.] Feliratozott kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19652.

Fischer, Heinz: Fordulópontok. Látlelet az osztrák belpolitikáról. (Dedikált.) [Budapest], (2004). Kossuth Könyvkiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 321 + [3] p. Egyetlen magyar kiadás. ,,Herrn Botschafter István Horváth mit alles guten Wünschen! Heinz Fischer. Wien, 22. Juni 04." Heinz Fischer 2004-től 2016-ig az Osztrák Szövetségi Köztársaság elnöke volt. Az osztrák államfő kötete összefoglalása az 1...

12 000 HUF
31,09
34,29

Chang, Jung:  Vadhattyúk. Kína három lánya. (Dedikált.) Budapest, 1994. Európa Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Gyula). 590 + [10] p. + 8 t. (kétoldalas). Első magyar kiadás. Dedikált: ,,To Dr. Lendvay Béla, Jung Chang. 94. 12. 14." Jung Chang (sz. 1952) kínai származású brit írónő emlékiratai a 20. századi Kínáról, nagyanyja, anyja és saját szemszögéből, a japán megszállástól a kínai forradalom megrázkódtatásain át a jelenkorig. A párt magas rangú köreiben működő családját később politikai okokból megtörték és megfélemlítették. A kötetből emlékezetes látószög nyílik Kína belső konfliktusaira, a Nagy Ugrásra, a kínai kulturális forradalomra és egyéb társadalmi kísérletekre. Az 1970-es évektől Angliában tanuló Jung Chang kötete eredeti nyelven először 1992-ben jelent meg, ,,Wild Swans" címmel; a munka Kínában a tiltott munkák közé tartozik. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19653.

Chang, Jung: Vadhattyúk. Kína három lánya. (Dedikált.) Budapest, 1994. Európa Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Gyula). 590 + [10] p. + 8 t. (kétoldalas). Első magyar kiadás. Dedikált: ,,To Dr. Lendvay Béla, Jung Chang. 94. 12. 14." Jung Chang (sz. 1952) kínai származású brit írónő emlékiratai a 20. századi Kínáról, nagyanyja, anyja és saját szemszögéből, a japán megszállástól a kínai forradalom megrázkó...

12 000 HUF
31,09
34,29

Kormos István: Szegény Yorick. A szerző, Kormos István (1923-1977) magyar költő, író, műfordító által Szokolay Károly orosházi iskolaigazgató részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1971,Szépirodalmi, 1 t. + 132+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. megjelent 2900 példányban.
19654.

10 000 HUF
25,91
28,57

Török Sophie: Értem és helyetted. A szerző, Török Sophie (1895-1955) Baumgarten-díjas író, költő, Babits Mihály felesége által Jankovich Ferenc (1907-1971) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító részére DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1940., Cserépfalvi, 111+1 p.+1 errata. Kiadói papírkötés.
19655.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF