Hegedűs Loránt: Túl az óperencián. Mesekönyv kis unokámnak. Hozzáktöve: Mesék a boldog öregségről. A szerző, Hegedüs Lóránt (1872-1943) "Lóri bácsi" politikus író kettős DEDIKÁCIÓJÁVAL! Bp., 1935-1936., Slyvester Rt., 128+100 p. Bekötött papírborítókkal. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, régi bélyegzéssel, a gerincen címkével.
Heltai Jenő: A néma levente. A szerző, Heltai Jenő (1871-1957) író 1936-os könyvnapi ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., 1936, Athenaeum, 166+(2) p. 3. kiadás. Javított gerincű és kötésű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Tersánszky J. Jenő: Az elnök úr inasévei. A szerző, Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) Kossuth- és Baumgarten-díjas író által Jankovich Ferenc (1907-1971) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító és felesége részére DEDIKÁLT példány. Regény. [Bp.],(1943.), Ber'senyi, 203 p. Első kiadás. A borító Janovits István munka. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír v...
Bodor Ádám: Sinistra körzet. Egy regény fejezetei. A szerző, Bodor Ádám (1936) Kossuth-díjas író által Tarján Tamás (1949-2017) József Attila-díjas örmény származású magyar irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány! Tarján Tamás ex libris-szével. Bp.,1992, Magvető, 157+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Csukás István: Ima a vadevezősökért. A szerző, Csukás István (1936-2020) író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1975., Szépirodalmi, 56+2 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Rejtő Jenő (P. Howard) - Sarlós Endre: A Néma Revolverek Városa. Sarlós Endre által DEDIKÁLT! + kísérő levél nyomtatott aláírásokkal. Megjelent 500 példányban. Bp., 2009, Orako-Ekler Komplex Zrt. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Török András: 250. (Kétszázötven emlék, a Vademecum Hírlevél 250. száma. Kereskedelmi forgalomba nem került. Megjelent 250 példányban.) A szerző, Török András (1954-) művelődéstörténész, író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2009, Summa Artium. Kiadói papírkötés.
Steiner, Rudolph: Investigations in Occultism. Showing its Practical Value in Daily Life. Based upon Lectures by Rudolph Steiner. New York - London, 1920. G. P. Putnam's Sons - The Knickerbocker Press. [2] + XII + [2] + 253 + [1] p. Első kiadás. Rudolf Steiner (1861-1925) osztrák polihisztor, teozófus, antropozófus, spirituális és pedgógiai gondolkodó. A kötet Rudolf Steiner 1906-tól kezdődő, ant...
Collins, Mabel: When the Sun Moves Northward. Being a Treatise on the Six Sacred Months. Containing the Mystic Ritual from the ,,Story of the Year", and the Teaching concerning the Resurrection from ,,Green Leaves". London, 1912. The Theosophical Publishing Society (Printed by Neill and Co. Ltd., Edinburgh). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 183 + [1] p. Első kiadás. Mabel Collins (1851-1927)...
(Guthrie, Kenneth Sylvan): Regeneration: The Gate of Heaven. Boston, (1897. L. Barta & Co.) The Barta Press. [4] + 163 + [1] p. Első kiadás. A skót származású amerikai protestáns lelkész, műfordító, újplatonizmus-kutató, Kenneth Sylvan Guthrie (1871-1940) értekezése a regeneráció jelenségéről. A monográfia a regenerációt számos aspektusában értelmezi, biológiai, fiziológiai működésmódját taglalja...