Books: Religion

Number of items: 16

Bíró Márton, padányi: Micae, & Spicae Evangelico-Apostolicae. Avagy evangyéliomi kenyér-morzalékok, és apostoli búza-kalászok... Győrben, 1756. Streibig Gergey János. 1 t. (a szerző rézmetszetű mellképe, Gramignani rézmetszete.) + [30] + 396 + [10] p. Folio.  Padányi Bíró Márton (1693-1762) veszprémi püspök, a XVIII. századi magyar prédikációs irodalom kiemelkedő alakja, munkái korának rendkívül népszerű olvasmányai. Padányi katolikus főpap, veszprémi püspök és egyben a veszprémi örökös főispán, királyi tanácsos. Korabeli, bordázott gerincű félbőr kötésben.
19520.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
80 000 HUF
210,53
228,57
Minimum bid:
80 000 HUF
Acta a sanctissimo patre et domino nostro Pio divina providentia papa sexto causa initneris sui vindobonensis, anno M. DCC. LXXXII. Agriae [Eger], 1782, Typis Scholae Episcopal, LXII p. Latin nyelven. Kartonált papírkötésben, a címlapon bejegyzéssel.
19521.

Available for bidding
50 000 HUF
131,58
142,86
Minimum bid:
50 000 HUF
Menochio, Giovanni Stefano: Commentarii Totius Sacrae Scripturae. Tom. 1-3. (Egybe kötve) XVIII, 400, 448, 448 p. Korabeli, sérült bordázott egészbőr kötésben. / I damaged leather binding.
19522.

Available for bidding
40 000 HUF
105,26
114,29
Minimum bid:
40 000 HUF
Luther, [Martin] Márton:  Im Namen Jesu. Der kleine Catechismus Martin Luthers. Sonderlich aus dem grossen erkläret, mit Sprüchen der Heil. Schrifft befestiget, Mit Kennzeichen und Exempenn der Heil. Schrifft zu Sein-Selbst-Prüfung erläutert und in lauter kleinen Fragen und Beantwortungen nach der eigentlichen Art zu Catechisiren einfältigst verfasset von Christoph. Matth. Seideln [...] und aus Vergünstigung dessen Erben, zur Beförderung der Ehre Gottes und Erbauung der Christ-Evangelischen in Siebenbürgen nachgedruckt. - Die Erklärung des Catechismi, die meistentheils aus Martin Luthers Grössern Catechismo zusammen gezogen ist. Von dem Catechismo insgemein. [Brassó] Kronstadt, 1717. In der Seulerschen Buchdruckerey, druckts Michael Heltzdörffer. [36] + 37 + [1] + 576 + [8] (tárgymutató) + [48] p. Első brassói kiadás. A brassói nyomdában készült, német nyelvű, gót betűvel szedett evangélikus katekizmus Luther Márton alapvető fontosságú Kis katekizmusát közli, majd fő tartalomként, újrakezdődő lapszámozás után a Katekizmus magyarázatát (Die Erklärung des Catechismi), mely a teológiai magyarázatokon kívül a protestáns erkölcstan jelentős kérdéseire is válaszol. Az evangélikus hittan alapművét a 18. századi Brassóban még három ízben kiadták (1727, 1758, 1772). Az első repülő előzéken valódi birtoklási sort alkotó, latin nyelvű tulajdonosi bejegyzések a 18. századból, mely 19. századi tulajdonosi bejegyzésekkel folytatódik, további tulajdonosi bejegyzések a hátsó előzéken, végül gyűjteményi bélyegzés az első előzék oldalain. Néhány oldalon apró, halvány foltosság, példányunk fűzése az első előzéknél meglazult. Poss.: Simén Domokos (1863), Siménfalvi Zsuzsánna, Siménfalvi György, Pálfi János (1892); a Csegezi Unitárius Egyházközség Lelkészi Hivatala. Három bordára fűzött, enyhén hiányos, enyhén sérült vaknyomásos korabeli bőrkötésben, színes festésű lapszélekkel. A gerincen régi katalóguscímke. Rendkívül ritka kiadás.
19523.

Available for bidding
36 000 HUF
94,74
102,86
Minimum bid:
36 000 HUF
Knellinger, Balthasare (1635-1696): Seeliger Lebens-Beschluß, so zu erhalten durch die schmertzhaffte Betracht- und Verehrung deß Gecreutzigten Jesu. München, 1692, Johann Hermann von Geldern, 12 sztl. lev.+559+1 p. +20 sztl. lev. Német nyelven. Pergamen-kötés, régi kódexlapba kötve, foltos borítóval, foltos lapokkal. /   Knellinger, Balthasare (1635-1696): Seeliger Lebens-Beschluß, so zu erhalten durch die schmertzhaffte Betracht- und Verehrung deß Gecreutzigten Jesu. München, 1692, Johann Hermann von Geldern, 12 sztl. lev.+559+1 p. +20 sztl. lev. In German language. Parchment-binding, it bound in an old codex sheet, with spotty cover and spotty pages.
19524.

Available for bidding
30 000 HUF
78,95
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF
Biblia Sacra Vulgatae editionis sixti V. Pontificis Max. Jussu Recognita Et Clementis VIII... Venetiis, 1757. Ex typ. Redmondiana. XX, 742p. Korabeli, gerincén enyén sérült félbőr kötésben / slightly damaged letaher binding.
19525.

Available for bidding
24 000 HUF
63,16
68,57
Minimum bid:
24 000 HUF
[Hibernicus, Thomas]: Flores bibliorum, sive loci communes omnium fere materiarum, ex veteri et novo testamento excerpti, atque ordine alphabetico digesti, nuncque demum castigati. Agriae [Eger], 1777, Typis Scholae Episcopalis, 693+(7) p. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel, foltos lapokkal.
19526.

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az ó és uj testamtentomra mutató tábla, mellyben az ó és uj testamentomi irásokban meg-irt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal- is az ABC-nek rendi szerént fel-találtatnak. Irta nemzete javára .- -. Most pedig az ó testamentomi részét az auctornak tulajdon keze írásából, az uj testamentomit a másod izben ki-jött meg-jobbíttatott nyomtatásból, mind a két testamentomból kiszedegetett articulusoknak megbővítésekkel, számtalan sok hibáknak meg-jobbításokkal, és igen sok uj articulusoknak hozzá adásokkal, azon egy A-B-C-e rendibe szerkesztetve, a maga költségén kiadta Szerentsi Nagy István. I. darab. A-I. Győr, 1788, Streibig József-ny., [12] + 586 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben
19527.

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
[Karl Barth (1886-1968)] Barth Károly: Hiszek. Karl Barth beragasztott fotója, rajta autográf ALÁÍRÁSÁVAL! A dogmatika főkérdése az apostoli hitvallás alapján. Az Utrechti Egyetemen 1935. februárjában és márciusában elhangzott tizenhat felolvasás. Ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Vasady Béla. Debrecen, 1936., Debrecen Sz. Kir. Város - Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda Vállalata, 1 (Karl Barth beragasztott fotója, rajta autográf aláírásával,15x10 cm.) t.+132+4 p. Bekötött elülső papírborítóval.  Hozzákötve:  Barth Károly: Isten kegyelmi kiválasztása. (Négy előadás az eleveelrendelésről.) Az Igazság és Élet füzetei 8. Debrecen, 1937., Városi Nyomda, 53 p.; Hozzákötve:  Török István: Az ószövetség értékelése. Pápai Református Theologiai Akadémia kiadványai 23. szám. Pápa, 1936., Pápai Református Theologiai Akadémia, 15+1 p.; Hozzákötve:  Török István: Egyház és Politika. Pápai Református Theologiai Akadémia kiadványai 13. szám. Pápa, 1935., Pápai Református Theologiai Akadémia,23+1 p.; Hozzákötve:  Adolf Keller: Heutige Fragen der Oekumenischen Bewegung. Utrecht, 1936., P. den Boer, 20 p. Bekötött papírborítókkal.; Hozzákötve:  Imre Lajos: Isten és az mberi lélek. (Az egyéni pásztoráció alapproblémái.) Dolgozatok a Református Theologiai Tudomány Köréből 3. Cluj/Kolozsvár, 1929, A Terminus,34 p.; Hozzákötve:  Kádár Géza. Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai. Baptisták, adventisták, millénisták tanításainak ismertetése. Zalau/Zilah, 1925, Seres, 23+1 p. Bekötött elülső papírborítóval.; Hozzákötve:  Tusa Gábor: A romániai magyar egyházak és az állam közötti viszony. Cluj/Kolozsvár, 1934., Minerva, [171]-180 p.; Hozzákötve:  Tusa Gábor: Gróf Mikó Imre, mint kisebbségi politikus, 8 p.  Hozzákötve:  Tusa Gábor Az Erdélyi Múzeum Egyesületről. Különlenyomat az Erdélyi Helikon 1937. évi 10. számából, 11+1 p.  Hozzákötve:  Horváth László: Csendben legyetek. Mohács, 1935, Rosenthal Mark és Fia, 16 p.  Hozzákötve: Tóth Endre: A gályarabság története. Vetített képes előadás. Szövegét összeáll.: - -. Fejes Zsigmond képeivel. Pápa, 1926., Főiskolai Könyvnyomda, 15+1 p. Bekötött papírborítóval. Átkötött félvászon-kötés, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
19528.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
Szentes Sámuel: A békességnek hasznai S.patakon, 1811, A Báttya Betűjivel, 16 p. Teljes címe : A békességnek hasznai, mellyeket a, fels. királyi rendelések által 1806dik eszt. tartatni parantsoltatott te deum laudamuskor hallgatójinak rövideden elejekben terjesztett Szentes Sámuel, a, T. Szőllősi Ref. Ekkl. L. Pásztora, Mostan pedig ezen Előterjesztését, az Írásban elterjedett mássainak hibás vóltok miatt nyomtatásban kiadni kénteleníttetett.  A kötet szerzője, a modern, európai szellemiségű protestáns igehirdetés hazai úttörője. Korabeli papírkötésben. Ritka !
19529.

Szentes Sámuel: A' békességnek hasznai S.patakon, 1811, A' Báttya' Betűjivel, 16 p. Teljes címe : A békességnek hasznai, mellyeket a', fels. királyi rendelések által 1806dik eszt. tartatni parantsoltatott te deum laudamuskor hallgatójinak rövideden elejekben terjesztett Szentes Sámuel, a', T. Szőllősi Ref. Ekkl. L. Pásztora, Mostan pedig ezen Előterjesztését, az Írásban elterjedett mássainak hibás vóltok miatt nyomtatásban kiadni kénteleníttetett. A kötet szerzője, a modern, európai szellemiségű protestáns igehirdetés hazai úttörője. Korabeli papírkötésben. Ritka !

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
Szent Biblia, azaz Istennek Ú és Új Testamentomában foglaltatott egész Szentírás. Fordította Károli Gáspár. Kőszeg, 1842, Reichard Károly, 1024+344 p. Félbőr-kötésben, kopott borítóval, ex libris-szel, possessori bejegyzésekkel.
19530.

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
14 000 HUF
Schlőr Alajos: Elmélkedések növendék- és fölszentelt papok számára a sz. evangelium egész tartalma fölött, a négy evangelisták összhangzása szerint, az év minden napjaira idő-rend szerint fölosztva. I-III. köt. [Egy kötetben.] Szabadka, 1854, Bittermann Károly, XVI+556+6 p.;+530+6 p.;+XVII+519+13 p. Későbbi átkötött aranyozott, álbordás félbőr-kötés, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, ajándékozási sorokkal.
19531.

Available for bidding
12 000 HUF
31,58
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events