Books: Travelling, Local History

Number of items: 38

Rubinyi Mózes: Tanulmányok a romániai csángókról. Bp., 1906., Markovits és Garai, 96 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19024.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 500 HUF
19025.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Dr. Joó Tibor: Edelény múltjából. Műemlékeink a kastély, a református templom, a vár. Különlenyomat. Entz Gézának DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19026.

Available for bidding
3 000 HUF
7,89
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Kazincbarcika, Miskolc, Putnok, Sárospatak, Sátoraljaújhely, Tokaj városok műemléki vizsgálata. Nem hivatalos használatra. Ifj. Horváth Béla. Miskolc, 1959, Miskolci Tervező Vállalat. Számozott, 15. számú , az összeállító Ifj. Horváth Béla által aláírt példány. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Benne a vállalat levelével., rajta az igazgató, összeállító: Ifj. Horváth Béla aláírásával.
19027.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Pécs-baranyai ismertető 1934. Szerk.: Kalotai László. Pécs, [1933], Dunántúl Rt. - Taizs József, 4+442 p. + 3 (két oldalas, fényképek) t.+ 371+5 p. Egyetlen kiadás. A második részben: Baranya vármegye közigazgatási beosztása. Benne Zsolnay és Teleki Villány reklámmal! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19028.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Dömjén Miklós (szerk.): Somogymegye Trianon után. Bp., [1931], Szerző,(Ladányi Jánosné Madách-ny.), 358+2 p. Fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, az ajánló sorokban szereplő egyik személy, Vitéz Keresztes-Fischer Ferenc beragasztott, 1932-es köszönetnyilvánító kártyájával kitüntetése alkalmából.
19029.

Dömjén Miklós (szerk.): Somogymegye Trianon után. Bp., [1931], Szerző,(Ladányi Jánosné "Madách"-ny.), 358+2 p. Fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, az ajánló sorokban szereplő egyik személy, Vitéz Keresztes-Fischer Ferenc beragasztott, 1932-es köszönetnyilvánító kártyájával kitüntetése alkalmából.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Schematismus Provinciae Croatiae SS. Cirilli et Methodii ordinis fatrum minorum. Zagreb, 1940, E Typographia Franciscana. Kiadói papírkötés, fekete-fehér képekkel illusztrált, jó állapotban.
19030.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Schermann Szilárd: Szögescipők nyomai a Kárpátok bércein. Két térképmelléklettel és 163 képpel. Karafiáth Jenő előszavával. Bp., 1937,Szerzői, (Bethlen-ny.). XVI+360 p. +40 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. +2 (térkép-melléklet: Az északkeleti Felvidék térképvázlata és Az északnyugati Felvidék térképvázlata, terv.: Serényi Péter, 1935., 1 : 750.000. , M. Kir. Állami Térképészet. 45x35 cm és 49x35 cm.) t. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón hajtásnyommal, az elülső borító tetején szakadással.
19031.

Schermann Szilárd: Szögescipők nyomai a Kárpátok bércein. Két térképmelléklettel és 163 képpel. Karafiáth Jenő előszavával. Bp., 1937,Szerzői, (Bethlen-ny.). XVI+360 p. +40 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. +2 (térkép-melléklet: "Az északkeleti Felvidék térképvázlata" és "Az északnyugati Felvidék térképvázlata", terv.: Serényi Péter, 1935., 1 : 750.000. , M. Kir. Állami Térképészet. 45x35 cm és 49x35 cm.) t. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón hajtásnyommal, az elülső borító tetején szakadással.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 500 HUF
Tátra - naptár. Kibővítve Szepesvármegye címtárával. [I. évfolyam.] Igló / Nová Ves, 1921, Egyesült Szepesi Hírnök - Szepesi Lapok, 304 p. Bekötött illusztrált elülső papírborítóval. Izgalmas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal, vadászati és halászati tilalmi időszakok naptárával, országos vásárok jegyzékével, hajózási menetrenddel. Szepes vármegyei címtárral, valamint községinek és telepeinek magyar, német és szlovák neveivel. Átkötött félvászon-kötés, possessori bélyegzésekkel, a naptár részen egy két bejegyzéssel.
19032.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 500 HUF
Dr. Schermann Szilárd: Kassa és a kassai hegyek kalauza. Bp., 1944, Magyarországi Kárpát Egyesület. Kiadói papírkötés, térképmellékletekkel, borítón kisebb szakadások, kopottas állapotban.
19033.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Thermalbad Hévíz (bei Keszthely am Plattensee), Ungarn, Komitat Zala. Keszthely, 1911, Verlag der Badedirektion. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19034.

Available for bidding
3 000 HUF
7,89
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
Franz W.: Der poetische Führer durch Presburg und die nächste Umgebung von - -. Preßburg [Pozsony/Bratislava], 1863, H. Siebers Erben,4+103 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, javított, sérült, kissé foltos, kopott borítóval, a címlap és az első lap sarkain kis hiánnyal, foltos lapélekkel. Ritka!
19035.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events