Rubinyi Mózes: Tanulmányok a romániai csángókról. Bp., 1906., Markovits és Garai, 96 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Joó Tibor: Edelény múltjából. Műemlékeink a kastély, a református templom, a vár. Különlenyomat. Entz Gézának DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Kazincbarcika, Miskolc, Putnok, Sárospatak, Sátoraljaújhely, Tokaj városok műemléki vizsgálata. Nem hivatalos használatra. Ifj. Horváth Béla. Miskolc, 1959, Miskolci Tervező Vállalat. Számozott, 15. számú , az összeállító Ifj. Horváth Béla által aláírt példány. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Benne a vállalat levelével., rajta az igazgató, összeáll...
Pécs-baranyai ismertető 1934. Szerk.: Kalotai László. Pécs, [1933], Dunántúl Rt. - Taizs József, 4+442 p. + 3 (két oldalas, fényképek) t.+ 371+5 p. Egyetlen kiadás. A második részben: Baranya vármegye közigazgatási beosztása. Benne Zsolnay és Teleki Villány reklámmal! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dömjén Miklós (szerk.): Somogymegye Trianon után. Bp., [1931], Szerző,(Ladányi Jánosné "Madách"-ny.), 358+2 p. Fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, az ajánló sorokban szereplő egyik személy, Vitéz Keresztes-Fischer Ferenc beragasztott, 1932-es köszönetnyilvánító kártyájával kitüntetése alkalmából.
Schematismus Provinciae Croatiae SS. Cirilli et Methodii ordinis fatrum minorum. Zagreb, 1940, E Typographia Franciscana. Kiadói papírkötés, fekete-fehér képekkel illusztrált, jó állapotban.
Schermann Szilárd: Szögescipők nyomai a Kárpátok bércein. Két térképmelléklettel és 163 képpel. Karafiáth Jenő előszavával. Bp., 1937,Szerzői, (Bethlen-ny.). XVI+360 p. +40 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. +2 (térkép-melléklet: "Az északkeleti Felvidék térképvázlata" és "Az északnyugati Felvidék térképvázlata", terv.: Serényi Péter, 1935., 1 : 750.000...
Dr. Schermann Szilárd: Kassa és a kassai hegyek kalauza. Bp., 1944, Magyarországi Kárpát Egyesület. Kiadói papírkötés, térképmellékletekkel, borítón kisebb szakadások, kopottas állapotban.
Franz W.: Der poetische Führer durch Presburg und die nächste Umgebung von - -. Preßburg [Pozsony/Bratislava], 1863, H. Siebers Erben,4+103 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, javított, sérült, kissé foltos, kopott borítóval, a címlap és az első lap sarkain kis hiánnyal, foltos lapélekkel. Ritka!