Nagyméretű XVI. századi Missale négy összetartozó lapja, pergamenre nyomtatva. A kézzel készült liturgikus kézirat egy római katolikus énekeskönyv része volt. A kézirat vörös, fekete és sárga tintával készült. Ritkaság, művelődéstörténeti kuriózum! Hullámos. Mérete: 49,0 cm x 32 cm
1708 Tolvay Gábor, báró (1654.-1718.): nádori ítélőmester autográf levele kuruc fogságból való szabadulásakor. Labanc volta miatt 1706-tól a kurucok fogságban tartották. 1708. novemberben szabadon engedték azzal, hogy közvetítsen fegyverszünetet, majd békét a bécsi udvarral. A közvetítés a tárgyalásokon nem jutott túl. "Bizodalmas réghi Nagy jóakaró Uram" kezdetű autográf levele ismeretlennek, mel...
1910 Érdmindszent, Ady Endre (1877-1919): "Kedves Néni és bácsi, az egész családnak meleg szeretettel köszönöm meg a jókívánságukat s meleg szeretettel viszonozza hűséges hívük Ady Endre." Ady Endre autográf képeslapja, Szilágyi Bálint (1842-1918) debreceni ügyvéd, debreceni református presbiter, egyházi aljegyző, Debrecen sz. kir. város törvényhatósági bizottságának tagja, dr. Szilágyi Sándor b...
Grétsy László nyelvész (1932-2024) által elnyert 2012-es Prima Primissima Díj. Magyar oktatás és köznevelés kategória, a díjról szóló értesítővel és a Zsolnay gyár eredetiségigazolásával. Schrammel Imre (1933-), Zsolnay Porcelánmanufaktúra: Kincsem szobor. Eozinmázas fajansz, jelzett, hibátlan, 60x46 cm, nyakában Grétsy László nevével gravírozott fémtáblával, a szobor tárolására készített bőröndbe...
VÉDETT / NO EXPORT! 1684 Apafi Mihály (1632-1690) erdélyi fejedelem címereslevele (Armalis), a kraszna vármegye-beli Badacson birtok pásztorának, az ezidiáig "vlach hitvallású" Pap Györgynek, akit nemesi címre emel és akinek Bihar vármegye Kis-Barod birtokát adományozza. A címer leírásával, de rajza nélkül, ami valószínűleg azért nem került rá, mert a friss nemesnek nem volt pénze azt megrajzoltat...
1684 Radics András (1640 körül-1711. február 13. után) köznemes, a kurucoknak nevezett bujdosók egyik portai követe; Munkács majd később Kassa várkapitánya autográf aláírással ellátott levele jószágok visszaszolgáltatásáról. Érdekesség, hogy a források szerint elvileg csak 1685-ben nevezte ki Thököly várkapitánynak
1707 II. Rákóczi Ferenc tokaji és Zemplén vármegyei szőlőkkel és a szőlőmunkások bérével kapcsolatos rendelete magyar nyelven. valamint a lefolytatott eljárás jegyzőkönye a hegybírók részvételével, majd ennek szentesítése Munkács városában, Beniczky Gáspár. (1674-1734) II. Rákóczi Ferenc magántitkára. aláírásával 8 magyarul beírt oldal. Rendkívüli ritkaság!
cca 1725 Az fáknak és füveknek ereje és haszna. Mellyet meg írt Nagy Emlékezetű Úr Doctor Valy Anno 1725. 90 kézzel beírt oldal. Betűrendben megírt szócikkek a különböző fák, növények gyógyászati alkalmazásáról. Szétvált fűzéssel, kissé sérült borítóval, 37 cm
1776 Pozsony, latin nyelvű irat Halmi község (ma Halmeu, Románia) említésével, galánthai gróf Fekete György (1711-1788) országbíró, valóságos belső titkos tanácsos aláírásával, valamint két további aláírással: Franciscus (?), illetve Ludovicus Boros (Boros Lajos); megkímélt állapotban, viaszpecsét nélkül.
1799 Rakolub ("Vágrákó/Rakoluby), Bánóczy Miklós német nyelvű levele Sirchich Simon kapitányhoz Melesicz-re (Melcsic/Melcice), 1799. julius 21., borítékkal, rajta címeres töredezett viaszpecséttel, 1 beírt oldal
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
News
Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November
All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET