Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Berán Lajos (1882-1943) 1934. Luther Márton kétoldalas bronz emlékérem. D LUTHER MÁRTON BIBLIAFORDÍTÁSA NÉGYSZÁZ ÉVES 1534-1934 / MINDEN NÉPNEK A MAGA NYELVÉN - JÁNOS JEL XIV:6 (41mm) T:UNC,AU / Hungary 1934. 400th anniversary of Martin Luthers Bible translation double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:UNC,AU  TP 238.
30246.

Berán Lajos (1882-1943) 1934. "Luther Márton" kétoldalas bronz emlékérem. "D LUTHER MÁRTON BIBLIAFORDÍTÁSA NÉGYSZÁZ ÉVES 1534-1934 / MINDEN NÉPNEK A MAGA NYELVÉN - JÁNOS JEL XIV:6" (41mm) T:UNC,AU / Hungary 1934. "400th anniversary of Martin Luther's Bible translation" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:UNC,AU TP 238.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1936. Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére - Magyar Reformátusok bronz emlékérem eredeti papírtokban, benne eredeti leírással. KÁLVIN INSTITUTIÓJÁNAK NÉGYSZÁZ ÉVES EMLÉKEZETÉRE - MAGYAR REFORMÁTUSOK 1936 - SZÍVEMET VÉRES ÁLDOZATUL FELAJÁNLOM AZ ÚRNAK / A SZENT KÖNYVEK UTÁN KIKET A NAGY APOSTOLOK ÍRTAK - ENNÉL JOBB KÖNYVET MÉG SOHA SENKI NEM ÍRT (41mm) T:AU / Hungary 1936. For the 400th anniversary of Calvins Institution - Hungarian Reformed People bronze commemorative medal in original paper case, with original description inside (41mm) C:AU TP 265.
30247.

Berán Lajos (1882-1943) 1936. "Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére - Magyar Reformátusok" bronz emlékérem eredeti papírtokban, benne eredeti leírással. "KÁLVIN INSTITUTIÓJÁNAK NÉGYSZÁZ ÉVES EMLÉKEZETÉRE - MAGYAR REFORMÁTUSOK 1936 - SZÍVEMET VÉRES ÁLDOZATUL FELAJÁNLOM AZ ÚRNAK / A SZENT KÖNYVEK UTÁN KIKET A NAGY APOSTOLOK ÍRTAK - ENNÉL JOBB KÖNYVET MÉG SOHA SENKI NEM ÍRT" (41mm) T:AU / Hungary 1936. "For the 400th anniversary of Calvin's Institution - Hungarian Reformed People" bronze commemorative medal in original paper case, with original description inside (41mm) C:AU TP 265.

Available for bidding
7 000 HUF
18,42
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
Bognár György (1944-) 1988. MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása kétoldalas Au PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (20mm) / Hungary 1988. MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása (MÉE - In memory of our founding king / National presentation of Szent Jobb) original, obverse and reverse die of the Au PP medallion. Sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (20mm)
30248.

Bognár György (1944-) 1988. "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása" kétoldalas Au PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (20mm) / Hungary 1988. "MÉE - Államalapító királyunk emlékére / A Szent Jobb országos bemutatása (MÉE - In memory of our founding king / National presentation of "Szent Jobb")" original, obverse and reverse die of the Au PP medallion. Sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (20mm)

Available for bidding
120 000 HUF
315,79
342,86
Minimum bid:
120 000 HUF
Bognár György (1944-) 1990. MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909 kétoldalas bronz emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) /  Hungary 1990. MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909 original, obverse and reverse die of the bronze medallion, sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo FTC1
30249.

Bognár György (1944-) 1990. "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909" kétoldalas bronz emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1990. "MÉE - Ferencvárosi Torna Club FTC I. - 1899-1909" original, obverse and reverse die of the bronze medallion, sign: György Bognár. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo FTC1

Available for bidding
120 000 HUF
315,79
342,86
Minimum bid:
120 000 HUF
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1939. A Felvidék visszacsatolásának emlékére / A Magyar Éremművészeti Egyesület 1939 bronz emlékérem (91mm) T:XF patina / Hungary 1939. Commemorating the reunification with Upper Hungary / The Hungarian Medal Art Society 1939 bronze commemorative medal. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (91mm) C:XF patina TP 431., Adamo ÉKE35
30250.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1939. "A Felvidék visszacsatolásának emlékére / A Magyar Éremművészeti Egyesület 1939" bronz emlékérem (91mm) T:XF patina / Hungary 1939. " Commemorating the reunification with Upper Hungary / The Hungarian Medal Art Society 1939" bronze commemorative medal. Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (91mm) C:XF patina TP 431., Adamo ÉKE35

Available for bidding
22 000 HUF
57,89
62,86
Minimum bid:
26 000 HUF
Borsos Miklós (1906-1990) ~1980. Toldy Ferenc orvos és irodalomtörténész / A Ceglédi Városi Tanács adománya - Az egészségügy támogatásáért öntött bronz emlékérem (89mm) T:AU / 1980. Ferenc Toldy, doctor and literary historian / Donation of the Cegléd City Council - For the support of healthcare cast bronze commemorative medal. Sign: Miklós Borsos (89mm) C:AU
30251.

Borsos Miklós (1906-1990) ~1980. "Toldy Ferenc orvos és irodalomtörténész / A Ceglédi Városi Tanács adománya - Az egészségügy támogatásáért" öntött bronz emlékérem (89mm) T:AU / 1980. "Ferenc Toldy, doctor and literary historian / Donation of the Cegléd City Council - For the support of healthcare" cast bronze commemorative medal. Sign: Miklós Borsos (89mm) C:AU

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
Csillag István (1881-1968) 1927. Rákosi Jenő 60 éves írói jubileumára bronz emlékplakett (70x62mm) T:AU / Hungary 1927. Jenő Rákosis 60th Anniversary as a Writer bronze plaque. Sign.: István Csillag (70x62mm) C:AU HP 1757.
30252.

Csillag István (1881-1968) 1927. "Rákosi Jenő 60 éves írói jubileumára" bronz emlékplakett (70x62mm) T:AU / Hungary 1927. "Jenő Rákosi's 60th Anniversary as a Writer " bronze plaque. Sign.: István Csillag (70x62mm) C:AU HP 1757.

Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
Csíkszentmihályi Róbert (1940-2021) DN Bartók Béla és Pásztory Ditta kétoldalas öntött bronz plakett (~109-110mm) T:AU,XF patina / Hungary ND Béla Bartók and Ditta Pásztory double-sided cast bronze plaque (~109-110mm) C:AU,XF patina
30253.

Csíkszentmihályi Róbert (1940-2021) DN "Bartók Béla és Pásztory Ditta" kétoldalas öntött bronz plakett (~109-110mm) T:AU,XF patina / Hungary ND "Béla Bartók and Ditta Pásztory" double-sided cast bronze plaque (~109-110mm) C:AU,XF patina

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
14 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1969. Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1969. Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Ferenc Csúcs. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo BP1
30254.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1969. "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1969. "Budapesti Éremgyűjtők Egyesülete" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Ferenc Csúcs. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo BP1

Available for bidding
80 000 HUF
210,53
228,57
Minimum bid:
80 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1975. Varga Nándor Lajos 1975 bronz emlékplakett, peremén 1-es sorszámmal! (90mm) T:AU,XF / Hungary 1975. Nándor Lajos Varga 1975 bronze commemorative medallion with serial number 1 on the edge! (90mm) C:AU,XF
30255.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1975. "Varga Nándor Lajos 1975" bronz emlékplakett, peremén "1"-es sorszámmal! (90mm) T:AU,XF / Hungary 1975. "Nándor Lajos Varga 1975" bronze commemorative medallion with serial number "1" on the edge! (90mm) C:AU,XF

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
14 000 HUF
E. Lakatos Aranka (1952-) 1992. Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora kétoldalas, öntött bronz emlékérem (90mm) T:AU / Hungary 1992. Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora double-sided cast bronze commemorative medallion (90mm) C:AU
30256.

E. Lakatos Aranka (1952-) 1992. "Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (90mm) T:AU / Hungary 1992. "Prof. Záborszky Zoltán 65 éves / Debrecen első traumatológus professzora" double-sided cast bronze commemorative medallion (90mm) C:AU

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Farkas Pál (1947- ) 1987. 150 éves az óvódapedagógus képzés egyoldalas, öntött bronz plakett (118x104mm) T:AU / Hungary 1987. 150th Anniversary of Pre-school cargiver training one-sided cast bronze plaque. Sign.: Pál Farkas (118x104mm) C:AU
30257.

Farkas Pál (1947- ) 1987. "150 éves az óvódapedagógus képzés" egyoldalas, öntött bronz plakett (118x104mm) T:AU / Hungary 1987. "150th Anniversary of Pre-school cargiver training" one-sided cast bronze plaque. Sign.: Pál Farkas (118x104mm) C:AU

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
14 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events