Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Körmöcbánya ~1740. "Barátság érem" 1/4 Dukát Ag leverete. "VERGIS DEINES FREVND NIC SI 37 / DAVID - IONAT - WAS DV V ICH GRDT HABEN I SA 20" (10,3g) T:XF,VF / Hungary / Kremnitz ~1740. "Friendship medal" Ag struck of 1/4 Ducat (10,3g) T:XF,VF
30318.

20 000 HUF
51,81
57,14

Osztrák-Magyar Monarchia 1852. "Ferenc József újévi emlékérem" Ag emlékérem (8,79g/29mm) T:XF,VF ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1852. "Franz Joseph New Year Medal" Ag commemorative medallion (8,79g/29mm) C:XF,VF edge error
30319.

30 000 HUF
77,72
85,71

1861. "Országgyűlési Emlék" bronz emlékérem. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / E HAZA CSAK AKKOR TULAJDONUNK HA TÖRVÉNYEINKET NEM IDEGENEK KEZELIK - HAZÁDNAK RENDÜLETLENÜL LÉGY HÍVE....". (43,46g/50mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1861. Bronze commemorative medallion of the Diet of 1861. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / E HAZA CSAK AKKOR TULAJDONUNK HA TÖRVÉNYEINKET NEM IDEGENEK KEZELIK - HAZÁDNAK RENDÜLETLENÜL LÉGY HÍVE....". (43,46g/50mm) C:AU,XF edge error
30320.

1861. "Országgyűlési Emlék" bronz emlékérem. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / E HAZA CSAK AKKOR TULAJDONUNK HA TÖRVÉNYEINKET NEM IDEGENEK KEZELIK - HAZÁDNAK RENDÜLETLENÜL LÉGY HÍVE....". (43,46g/50mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1861. Bronze commemorative medallion of the Diet of 1861. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG ...

16 000 HUF
41,45
45,71

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló sárgaréz lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSbe VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS" (51mm) T:UNC (emlékérem),VF/F (tok) / Hungary 1865. "National Assembly of Hungary" Sn commemorative medallion (50mm) + in bronze two-piece case (51mm) C:UNC (medallion), VF/F (case)
30321.

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló sárgaréz lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYE...

50 000 HUF
129,53
142,86

30322.

Osztrák-Magyar Monarchia 1870. "A Reichenbergi Lövész Egyesület 200 éves évfordulójára" Ag emlékérem. Szign.: Tautenhayn, A. Scharff (10,90g/29mm) T:XF ph. R! / Austro-Hungarian Monarchy 1870. "200th Anniversary of the Shooting Club in Reichenberg (Liberec)" Ag commemorative medallion. "FRANZ JOSEPH I KAISER VON OESTERREICH / 200 JAHR JUBILäUM DER REICHENBERGER SCHÜTZENGESELLSCHAFT" Sign.: Tautenh...

500 000 HUF
1 295,34
1 428,57

1882. "Dr. Kubinszky Mihály, felszentelt Knini püspök, Kalocsai Olvasó Kanonok 1824-1881" kétoldalas bronz emlékérem, szignózás nélkül. "DR. KUBINSZKY MIHÁLY, FELSZ. KNINI PÜSPÖK, KALOCSAI OLVASÓ KANONOK, 1824-1881 / A NAGY TANFÉRFIÚ ÉS FELEDHETETLEN EGYHÁZMEGYEI FŐTANFELÜGYELŐ EMLÉKÉNEK ÖRÖK KEGYELETÜK ZÁLOGÁUL: A KALOCSA EGYHÁZMEGYEI KATH. TANÍTÓ-EGYESÜLETEK 1882" (37mm) T:XF patina / Hungary 1882. commemorative Br medallion of Mihály Kubinszky Dr. Bishop of Knin, canon of Kalocsa, without sign (37mm) C:XF patina
30323.

1882. "Dr. Kubinszky Mihály, felszentelt Knini püspök, Kalocsai Olvasó Kanonok 1824-1881" kétoldalas bronz emlékérem, szignózás nélkül. "DR. KUBINSZKY MIHÁLY, FELSZ. KNINI PÜSPÖK, KALOCSAI OLVASÓ KANONOK, 1824-1881 / A NAGY TANFÉRFIÚ ÉS FELEDHETETLEN EGYHÁZMEGYEI FŐTANFELÜGYELŐ EMLÉKÉNEK ÖRÖK KEGYELETÜK ZÁLOGÁUL: A KALOCSA EGYHÁZMEGYEI KATH. TANÍTÓ-EGYESÜLETEK 1882" (37mm) T:XF patina / Hungary 18...

9 000 HUF
23,32
25,71

1883. "Nógrád megyei gazdasági termény - ipar és gépkiállítás Losonczon 1883 / Nógrád-megyei Gazdasági Egyesület - 1881" kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: PKL (52mm) T:XF patina, ph. / Hungary 1883. "Nógrád megyei gazdasági termény - ipar és gépkiállítás Losonczon 1883 / Nógrád-megyei Gazdasági Egyesület - 1881" double-sided bronze medallion. Sign: PKL (52mm) T:XF patina, edge error TP 2029a
30324.

5 000 HUF
12,95
14,29
18

1885. "Emlékérem a budapesti országos kiállításra" aranyozott bronz emlékérem "RUDOLF TRÓNÖRÖKÖS A KIÁLLÍTÁS VÉDNÖKE / AZ 1885-IKI BUDAPESTI ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS EMLÉK ÉRME", "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (38mm) T:AU,XF kis ph., karc / Hungary 1885. "Rudolf heir to the throne / Medal for the National Exhibition in Budapest" gilt bronze commemorative medallion with maker's mark "Knopp és Steiner Budapesten" (38mm) C:AU,XF small edge error, scratch
30325.

1885. "Emlékérem a budapesti országos kiállításra" aranyozott bronz emlékérem "RUDOLF TRÓNÖRÖKÖS A KIÁLLÍTÁS VÉDNÖKE / AZ 1885-IKI BUDAPESTI ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS EMLÉK ÉRME", "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (38mm) T:AU,XF kis ph., karc / Hungary 1885. "Rudolf heir to the throne / Medal for the National Exhibition in Budapest" gilt bronze commemorative medallion with maker's mark "Kno...

12 000 HUF
31,09
34,29

1886. "Elismerés az érdemnek / Sopron Megyei Gazdasági Egyesület - Gazdasági Kiállítás Nagymartonban 1886 okt. 3" kétoldalas bronz emlékérem, "PRAGE CHRISTELBAUER" jelzéssel (55mm) T:XF több nagyobb ph. / Hungary 1886. "Elismerés az érdemnek / Sopron Megyei Gazdasági Egyesület - Gazdasági Kiállítás Nagymartonban (Mattersburg) 1886 okt. 3" double-sided bronze commemorative medallion with "PRAGE CHRISTELBAUER" maker's mark (55mm) C:XF with rather large edge errors
30326.

1886. "Elismerés az érdemnek / Sopron Megyei Gazdasági Egyesület - Gazdasági Kiállítás Nagymartonban 1886 okt. 3" kétoldalas bronz emlékérem, "PRAGE CHRISTELBAUER" jelzéssel (55mm) T:XF több nagyobb ph. / Hungary 1886. "Elismerés az érdemnek / Sopron Megyei Gazdasági Egyesület - Gazdasági Kiállítás Nagymartonban (Mattersburg) 1886 okt. 3" double-sided bronze commemorative medallion with "PRAGE CHR...

38 000 HUF
98,45
108,57
13

1890. "Az Alföldi és Délmagyarországi Általános Kiállítás Emlékéül Arad" aranyozott bronz emlékérem füllel (30mm) T:AU,XF kopott aranyozás / Hungary 1890. "Az Alföldi és Délmagyarországi Általános Kiállítás Emlékéül Arad" gold plated bronze commemorative medallio with ear (30mm) C:AU,XF worn gilding
30327.

6 000 HUF
15,54
17,14

1896. "Pozsony-dévényi emlék a magyar honalapítás ezredik évére / 896 - 1896. október 18." aranyozott bronz jubileumi emlékérem füllel (29mm) T:AU patina / Hungary 1896. "Pozsony-Dévény (today: Bratislava) memorial for the thousandth year of the founding of the Hungarian homeland / 896 - October 18, 1896." gilt bronze jubilee medallion with ear (29mm) C:AU patina
30328.

4 000 HUF
10,36
11,43
9

1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas, peremene jelzett Ag emlékérem "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (71,19g/0.800/61mm) T:AU,XF patina / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" double-sided commemorative Ag medallion, hallmark on the edge (71,19g/0.800/61mm) C:AU,XF patina
30329.

1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas, peremene jelzett Ag emlékérem "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (71,19g/0.800/61mm) T:AU,XF patina / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" doub...

38 000 HUF
98,45
108,57
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF