Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 24

Ausztria 1835. II. Ferenc német-római császár halálának emlékére kétoldalas bronz emlékérem (33mm) T:AU patina / Austria 1835. In commemoration of the death of the Holy Roman Emperor Francis II double-sided bronze medallion. FRANCISCVM AVGVSTVM GERMANICVM / PATREM PATRIAE PACIS PER EVROPAM CONSERVATOREM PRINCIPEM INTER OPTIMOS OPTIMVM D. II. MART. MDCCCXXXV DEFVNCTVM AFFLICTA LVGET GERMANIA (33mm) C:AU patina
30456.

Ausztria 1835. "II. Ferenc német-római császár halálának emlékére" kétoldalas bronz emlékérem (33mm) T:AU patina / Austria 1835. "In commemoration of the death of the Holy Roman Emperor Francis II" double-sided bronze medallion. "FRANCISCVM AVGVSTVM GERMANICVM / PATREM PATRIAE PACIS PER EVROPAM CONSERVATOREM PRINCIPEM INTER OPTIMOS OPTIMVM D. II. MART. MDCCCXXXV DEFVNCTVM AFFLICTA LVGET GERMANIA" (33mm) C:AU patina

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
31,58
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
30457.

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
Ausztria 1854. Ferenc József és Erzsébet házassága kétoldalas ón emlékérem, peremén Britannien Metall gyártói jelzéssel (29mm) T:XF / Austria 1854. Marriage of Franz Joseph and Elisabeth double-sided Sn medallion, with Britannien Metall makers mark on the edge. ZUM GEDAECHTNISS DER VERMAELUNGSFEIER (29mm) C:XF
30458.

Ausztria 1854. "Ferenc József és Erzsébet házassága" kétoldalas ón emlékérem, peremén "Britannien Metall" gyártói jelzéssel (29mm) T:XF / Austria 1854. "Marriage of Franz Joseph and Elisabeth" double-sided Sn medallion, with "Britannien Metall" maker's mark on the edge. "ZUM GEDAECHTNISS DER VERMAELUNGSFEIER" (29mm) C:XF

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Ausztria 1873. Bécsi Világkiállítás / Az érdem jeléül bronz emlékérem. FRANZ JOSEPH I. KAISER VON OESTERREICH, KOENIG VON BOEHMEN ETC., APOST. KOENIG VON UNGARN - J. TAUTENHAYN / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN - DEM VERDIENSTE Szign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (70mm) T:AU patina / Austria 1873. The Vienna World Exhibition / Merit commemorative bronze medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (70mm) C:AU patina Hauser: 2911.
30459.

Ausztria 1873. "Bécsi Világkiállítás / Az érdem jeléül" bronz emlékérem. "FRANZ JOSEPH I. KAISER VON OESTERREICH, KOENIG VON BOEHMEN ETC., APOST. KOENIG VON UNGARN - J. TAUTENHAYN / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN - DEM VERDIENSTE" Szign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (70mm) T:AU patina / Austria 1873. "The Vienna World Exhibition / Merit" commemorative bronze medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn / Karl Schwenzer (70mm) C:AU patina Hauser: 2911.

Available for bidding
22 000 HUF
57,89
62,86
Minimum bid:
22 000 HUF
Ausztria 1881. Rudolf koronaherceg és Stefánia belga királyi hercegnő házasságának emlékére bronz emlékérem. RVDOLF. PR. HER. IMP. AVSTR. PR. REG HVNG. BOH. A. A. ET. STEPHANIA. BELG. REG. FILIA - JOS. TAUTENHAYN / MATRIMONIO. IVNCTI. VINDOR. X. MAII. MDCCCLXXXI. Szign.: Joseph Tautenhayn (55mm) T:2 Austria 1881. The Wedding of Rudolf, Crown Prince of Austria and Princess Stéphanie of Belgium commemorative bronze medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn (55mm) C:XF Hauser 372.
30460.

Ausztria 1881. "Rudolf koronaherceg és Stefánia belga királyi hercegnő házasságának emlékére" bronz emlékérem. "RVDOLF. PR. HER. IMP. AVSTR. PR. REG HVNG. BOH. A. A. ET. STEPHANIA. BELG. REG. FILIA - JOS. TAUTENHAYN / MATRIMONIO. IVNCTI. VINDOR. X. MAII. MDCCCLXXXI". Szign.: Joseph Tautenhayn (55mm) T:2 Austria 1881. "The Wedding of Rudolf, Crown Prince of Austria and Princess Stéphanie of Belgium" commemorative bronze medallion. Sign.: Joseph Tautenhayn (55mm) C:XF Hauser 372.

Available for bidding
22 000 HUF
57,89
62,86
Minimum bid:
22 000 HUF
Ausztria 1898. Ferenc József uralkodásának 50 éves jubileumára 1848-1898 kétoldalas, peremen jelzett Ag emlékérem. Szign.: Anton Scharff (7,83g/26mm) T:XF patina, kis ph. / Austria 1898. 50th Anniversary of Franz Josephs reign 1848-1898 two-sided, hallmarked on the edge Ag commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (7,83g/26mm) C:XF patina, small edge error
30461.

Ausztria 1898. "Ferenc József uralkodásának 50 éves jubileumára 1848-1898" kétoldalas, peremen jelzett Ag emlékérem. Szign.: Anton Scharff (7,83g/26mm) T:XF patina, kis ph. / Austria 1898. "50th Anniversary of Franz Josephs' reign 1848-1898" two-sided, hallmarked on the edge Ag commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (7,83g/26mm) C:XF patina, small edge error

Available for bidding
18 000 HUF
47,37
51,43
Minimum bid:
19 000 HUF
Ausztria 1898. Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára kétoldalas aranyozott bronz emlékérem füllel (30mm) T:AU patina / Austria 1898. For the 50th anniversary of Franz Josephs reign double-sided gilt bronze medallion with ear. ZUR ERINNERUNG AN DIE FEUERTAUFE ZU ST. LUCIA - AM 6. MAI 1848 / ZUM 50 JÄHR REGIERUNGS JUBILÄUM - 2. DECEMBER 1898 (30mm) C:AU patina
30462.

Ausztria 1898. "Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára" kétoldalas aranyozott bronz emlékérem füllel (30mm) T:AU patina / Austria 1898. "For the 50th anniversary of Franz Joseph's reign" double-sided gilt bronze medallion with ear. "ZUR ERINNERUNG AN DIE FEUERTAUFE ZU ST. LUCIA - AM 6. MAI 1848 / ZUM 50 JÄHR REGIERUNGS JUBILÄUM - 2. DECEMBER 1898" (30mm) C:AU patina

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 500 HUF
Ausztria ~1900. Kislány babával bronz plakett. Szign.: Mirzl (60x28mm) T:AU / Austria ~1900. Girl with doll bronze plaque. Sign.: Mirzl (60x28mm) C:AU
30463.

Ausztria ~1900. "Kislány babával" bronz plakett. Szign.: Mirzl (60x28mm) T:AU / Austria ~1900. "Girl with doll" bronze plaque. Sign.: Mirzl (60x28mm) C:AU

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
17 000 HUF
Ausztria ~1900. Kislány portré bronz plakett. Szign.: Joseph Prinz (55x55mm) T:AU / Austria ~1900. Girls head bronze plaque. Sign.: Joseph Prinz (55x55mm) C:AU
30464.

Ausztria ~1900. "Kislány portré" bronz plakett. Szign.: Joseph Prinz (55x55mm) T:AU / Austria ~1900. "Girl's head" bronze plaque. Sign.: Joseph Prinz (55x55mm) C:AU

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
Ausztria ~1910. Beethoven egyoldalas bronz emlékérem. Szign.: Franz Stiasny (90mm) T:XF kis patina / Austria ~1910. Beethoven one-sided bronze medallion. Sign.: Franz Stiasny (90mm) C:XF small patina
30465.

Ausztria ~1910. "Beethoven" egyoldalas bronz emlékérem. Szign.: Franz Stiasny (90mm) T:XF kis patina / Austria ~1910. "Beethoven" one-sided bronze medallion. Sign.: Franz Stiasny (90mm) C:XF small patina

Available for bidding
30 000 HUF
78,95
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF
Ausztria 1910. Karl Alexander Redlich, építési vállalkozó balra néző portréja, egyoldalas bronz plaketten XX. I. MDCCCLX - MDCCCCX. Szign.: Joseph Heu (99x60mm) T:AU kis ph. /  Austria 1910. Portrait of Karl Alexander Redlich building contractor on a one-sided bronze plaque (XX. I. MDCCCLX - MDCCCCX. Sign.: Joseph Heu (99x60mm) C:AU small edge error
30466.

Ausztria 1910. Karl Alexander Redlich, építési vállalkozó balra néző portréja, egyoldalas bronz plaketten "XX. I. MDCCCLX - MDCCCCX". Szign.: Joseph Heu (99x60mm) T:AU kis ph. / Austria 1910. Portrait of Karl Alexander Redlich building contractor on a one-sided bronze plaque (XX. I. MDCCCLX - MDCCCCX". Sign.: Joseph Heu (99x60mm) C:AU small edge error

Available for bidding
4 000 HUF
10,53
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
Csehszlovákia 1988. Első Nemzetközi Vert Érem Sympozium MCMLXXXVIII - Körmöcbánya / Sto rokov Múzea v Kremnici MCMXC (Száz éves a Körmöcbányai Múzeum 1990) kétoldalas bronz emlékérem (59mm) T:AU / Czechoslovakia 1988. Első Nemzetközi Vert Érem Sympozium MCMLXXXVIII - Körmöcbánya (First International Medal Symposium 1988 - Kremnica; Prvé medzinárodné medailové sympózium 1988 - Kremnica) / Sto rokov Múzea v Kremnici MCMXC (100th anniversary of the Museum in Kremnica 1990) double sided bronze medallion (59mm) C:AU
30467.

Csehszlovákia 1988. "Első Nemzetközi Vert Érem Sympozium MCMLXXXVIII - Körmöcbánya / Sto rokov Múzea v Kremnici MCMXC (Száz éves a Körmöcbányai Múzeum 1990)" kétoldalas bronz emlékérem (59mm) T:AU / Czechoslovakia 1988. "Első Nemzetközi Vert Érem Sympozium MCMLXXXVIII - Körmöcbánya (First International Medal Symposium 1988 - Kremnica; Prvé medzinárodné medailové sympózium 1988 - Kremnica) / Sto rokov Múzea v Kremnici MCMXC (100th anniversary of the Museum in Kremnica 1990)" double sided bronze medallion (59mm) C:AU

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events