Contemporary paintongs and graphics

Number of items: 111

ef.Zámbó (efZámbó) István (1950-): Stigma II, 2024. Olaj, vegyes technika, kollázs, farost, jelezve lent balra (efzámbó) és jobbra (2024), hátoldalán ef.Zámbó István autográf feliratával. Fakeretben. 50×20 cm / oil, mixed technique and collage on fibre board, signed, with the artist's autograph description on the reverse, framed
10051.

340 000 HUF
880,83
971,43

Wahorn András (1953-): Ship down, 1996 körül. Ceruza, papír. Jelzés nélkül. 7,5x7,5 cm. Üvegezett fakeretben. / pencil on paper, unsigned, framed
10052.

26 000 HUF
67,36
74,29

10053.

70 000 HUF
181,35
200,00

Wahorn András (1953-): Dance on Picasso's grave, 1996. Ceruza, papír. Jelzett. 7,5x12,5 cm. Üvegezett fakeretben. / pencil on paper, signed, framed
10054.

28 000 HUF
72,54
80,00
15

Korniss Dezső (1908-1984): Fej, 1953 körül. Vegyes technika, kollázs, papír, jelzés nélkül. Reprodukálva: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 291. o. Üvegezett fakeretben. 22×16 cm. / mixed technique and collage on paper, unsigned, reprudced in the book: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria, page 291. Framed.
10055.

Korniss Dezső (1908-1984): Fej, 1953 körül. Vegyes technika, kollázs, papír, jelzés nélkül. Reprodukálva: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 291. o. Üvegezett fakeretben. 22×16 cm. / mixed technique and collage on paper, unsigned, reprudced in the book: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forr...

280 000 HUF
725,39
800,00

Bartl József (1932-2013): Kék kereszt négyzetben. Akril, vászon. Jelezve jobbra lent: Bartl 2005. Hátoldalán Bartl József autográf feliratávál. Proveniencia: a művész hagyatéka. 65x50 cm. Fakeretben. Bartl József 1932-ben Soroksáron született, a Képzőművészeti Gimnázium és a Főiskola elvégézése után festészetében a fordulat az 1970-es években keletkezett. 1972-ben Klimó Károllyal és Kondor Bélával egy időben a Szentendrei Régi Művésztelep tagjává választották meg, többek közt olyan a művésztelepen tevékenykedő mesterek, mint Barcsay Jenő és Korniss Dezső. Az utóbbi hatása mutatható ki legnagyobb mértékben Bartl művészetében, ennek ellenére saját, autonóm festői nyelvét hozta létre a népművészetből merített motívumokból, szimbólumokból. A klasszikus kereszt, négyzet és ék jelek mellett megjelenik az árverésünkön szereplő művén az 1980-as évek eleje óta a művészetére jellemző plasztikus mezőkre osztott képfelület és a fehér mint az alapvető, a festményeit meghatározó tónus. A mezők pettyezése akár hommageként is értelmezhető a szentendrei festészet másik kiemelkedő alakja, Vajda Lajos előtt. A kép központjában elhelyezkedő nagy fehér felületet egy a sárga különböző árnyalataiban tündöklő "keret" foglalja körbe, amely tanúságot tesz Bartl kiváló színérzékéről, vérbeli kolorista festőiségéről. A sárga ilyen formájú használata rendkívül ritkán fordul elő az életműben, ezáltal válik ezen alkotás egy klasszikus gyűjtői darabbá! / acrylic on canvas, signed, with autograph descrption on the reverse, framed
10056.

Bartl József (1932-2013): Kék kereszt négyzetben. Akril, vászon. Jelezve jobbra lent: Bartl 2005. Hátoldalán Bartl József autográf feliratávál. Proveniencia: a művész hagyatéka. 65x50 cm. Fakeretben. Bartl József 1932-ben Soroksáron született, a Képzőművészeti Gimnázium és a Főiskola elvégézése után festészetében a fordulat az 1970-es években keletkezett. 1972-ben Klimó Károllyal és Kondor Bélával...

600 000 HUF
1 554,40
1 714,29

Misch Ádám (1935-1995): Hosszú ideje - seit langer Zeit 1986. Akril, vászon, jelezve jobbra lent (Misch 86), hátoldalán Misch Ádám autográf feliratával, fakeretben, 100x90 cm. Kiállítva: Misch 80, emlékkiállítás, 2020, Budapest, Magyarországi Németek Háza (katalógus nélkül) / Adam Misch (1935-1995): A long time since (seit langer Zeit), 1986. Acrylic on canvas, signed lower right (Misch 86), with autograph description by Adam Misch on the reverse, framed, 100x90 cm, exhibited in 2020
10057.

Misch Ádám (1935-1995): Hosszú ideje - seit langer Zeit 1986. Akril, vászon, jelezve jobbra lent (Misch 86), hátoldalán Misch Ádám autográf feliratával, fakeretben, 100x90 cm. Kiállítva: Misch 80, emlékkiállítás, 2020, Budapest, Magyarországi Németek Háza (katalógus nélkül) / Adam Misch (1935-1995): A long time since (seit langer Zeit), 1986. Acrylic on canvas, signed lower right (Misch 86), with ...

380 000 HUF
984,46
1 085,71

Lux Antal (1935-): Apácák, 1970. Szitanyomat, papír. Jelzett és datált (A Lux 70). 51x40 cm. Magyarországon ritka klasszikus pop art alkotás, a művész Nyugat-Németországban alkotta! / Antal Lux (1935-): Nuns. Serigraphy on paper. Signed and dated (A Lux 70). 51x40 cm. Very rare work from the classic period of pop art, made in West Germany!
10058.

46 000 HUF
119,17
131,43

Haraszty István (1934-2022): Ovál II., 2006. Olaj, farost, jelezve jobbra lent, hátoldalán autográf felirattal, alumínium keretben, 80×60 cm / oil on fibre board, signed lower right, with autograph description on the reverse, framed
10059.

440 000 HUF
1 139,90
1 257,14

10060.

80 000 HUF
207,25
228,57

Serényi H. Zsigmond (1937-): Találkozások, 1992. Olaj, farost. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal és címkén a művész bélyegzőjével. Fakeretben. 80x95 cm / oil on fibre board, signed, with autograph description and the artist's stamp on the reverse
10061.

150 000 HUF
388,60
428,57

10062.

400 000 HUF
1 036,27
1 142,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF