Gorka Géza (1894-1971): Váza. Mázas festett kerámia, jelzett (Nógrádverőce), száján kis mázhibával m:23 cm /// "Géza Gorka (1894-1971): Vase. Glazed painted ceramic, signed (Nógrádverőce), with a small glaze defect on the rim, height: 23 cm.
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Nő virágcsokorral. Mázas kerámia, kézzel festett. Jelzett, hibátlan m: 26 cm /// Ilona Roóz Kiss (1920-2010): Woman with a Bouquet. Glazed ceramic, hand-painted. Signed, flawless, height: 26 cm.
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Anya gyermekével. Mázas kerámia, jelzett, kis mázkopással, m: 21 cm /// Ilona Roóz Kiss (1920-2010): Mother with Child. Glazed ceramic, signed, with a small glaze loss, height: 21 cm