Number of items: 47

cca 1875-1880, Zsolnay kínai modorú virágtartó edény. Magastüzű mázakkal fedett kőporcelán, a kínai kultúra jellegzetes szimbólumaival díszítve: domború nyíló cseresznyevirágok, virágra szálló legyek, paradicsommadarak, illetve plasztikus fácán, sárkány és chilong alakok.Jelzett: máz alatti kobaltkék családi pecsét, 1031 formaszám. Restaurált, 46x26x26 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Circa 1875-1880, Zsolnay Chinese-style flower pot. High-fired porcelain covered with glazes, decorated with characteristic symbols of Chinese culture: raised cherry blossoms, flies landing on flowers, paradise birds, and three-dimensional figures of a pheasant, dragon, and chilong. Signed: cobalt blue family mark under the glaze, shape number 1031. Restored, dimensions: 46x26x26 cm. /// ONLY PERSONAL COLLECTION, WE DO NOT SHIP / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!"
10213.

cca 1875-1880, Zsolnay kínai modorú virágtartó edény. Magastüzű mázakkal fedett kőporcelán, a kínai kultúra jellegzetes szimbólumaival díszítve: domború nyíló cseresznyevirágok, virágra szálló legyek, paradicsommadarak, illetve plasztikus fácán, sárkány és chilong alakok.Jelzett: máz alatti kobaltkék családi pecsét, 1031 formaszám. Restaurált, 46x26x26 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZU...

500 000 HUF
1 295,34
1 428,57

Herendi Apponyi zöld mintás 46 darabos szervírozó és asztali készlet. Jelzett, zömmel hibátlan, 3 sérült darabbal. 6 darab nagytányér, 6 darab mélytányér, 6 darab süteményes tányér, 6 darab kétfüles leveses csésze fedéllel, váza, leveskínáló tál, 4 darab klf méretű kínáló, szószkínáló, 3 darab ékszeres tálka, gyufásdoboz tartó, 2 darab bonbonier, csikkelnyomó, kisváza, sóborskínáló, gyertyatartó pár. /// Herend Apponyi green patterned 46-piece serving and dining set. Signed, mostly flawless, with 3 damaged pieces. Includes 6 large plates, 6 deep plates, 6 dessert plates, 6 two-handled soup cups with lids, a vase, a soup serving bowl, 4 serving dishes of various sizes, a sauce boat, 3 small jewelry dishes, a matchbox holder, 2 bonbonni?res, a crumb tray, a small vase, a salt and pepper shaker, and a pair of candlesticks. NEM POSTÁZZUK, CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL
10214.

Herendi Apponyi zöld mintás 46 darabos szervírozó és asztali készlet. Jelzett, zömmel hibátlan, 3 sérült darabbal. 6 darab nagytányér, 6 darab mélytányér, 6 darab süteményes tányér, 6 darab kétfüles leveses csésze fedéllel, váza, leveskínáló tál, 4 darab klf méretű kínáló, szószkínáló, 3 darab ékszeres tálka, gyufásdoboz tartó, 2 darab bonbonier, csikkelnyomó, kisváza, sóborskínáló, gyertyatartó p...

300 000 HUF
777,20
857,14

cca 1975 Herendi Utasellátó 58 darabos összeállítás. Jelzett: zömmel 2. oszt, pár darabon 1. oszt. jelzés. Peremüknél zömmel háncsnyomott díszítéssel, elvétve kopással, egyik darabon lepattanással, szinte minden darabon utasellátó emblémával. Leveskínáló madár fogóval, pecsenyés tál, szószkínáló merőkanállal, 3 darab cukortartó rózsa fogóval, 2 darab teakiöntő rózsa fogóval, kávékiöntő, csontos tálka, tálka, 5 darab süteményes tányér, 7 darab mélytányér, 8 darab nagytányér, 6 darab köretes tál, 5 darab teás csésze, 6 darab kávés csésze, 7 darab csészealj, 2 darab gyümölcsleves kínáló citrom fogóval. /// Circa 1975 Herend Utasellátó 58-piece set. Signed: mostly second quality, with a few pieces marked first quality. Most pieces have a bark-printed decoration on their rims, with occasional wear, and one piece has a chip, all pieces featuring the Utasellátó emblem. Includes a soup serving bowl with a bird handle, a meat platter, a sauce boat with a ladle, 3 sugar bowls with rose handles, 2 teapots with rose handles, a coffee pot, a bone dish, a small dish, 5 dessert plates, 7 deep plates, 8 large plates, 6 vegetable bowls, 5 tea cups, 6 coffee cups, 7 saucers, and 2 fruit soup serving bowls with lemon handles. NEM POSTÁZZUK, CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL
10215.

cca 1975 Herendi Utasellátó 58 darabos összeállítás. Jelzett: zömmel 2. oszt, pár darabon 1. oszt. jelzés. Peremüknél zömmel háncsnyomott díszítéssel, elvétve kopással, egyik darabon lepattanással, szinte minden darabon utasellátó emblémával. Leveskínáló madár fogóval, pecsenyés tál, szószkínáló merőkanállal, 3 darab cukortartó rózsa fogóval, 2 darab teakiöntő rózsa fogóval, kávékiöntő, csontos tá...

360 000 HUF
932,64
1 028,57

cca 1870-1880, A Herendi Viktória mintát utánzó, Hausmaler Karl Anton által festett 6 darabos mélyített tányér szett. A tányérok császári tiszti hagyatékból származnak, peremükön Rehák Magda tulajdonos monogramja látható. Mesterjelzése lekopott, masszába nyomott formaszámokkal jelzett, kopott, d: 22,5 cm /// Circa 1870-1880, Hausmaler Karl Anton: Herend Victoria-patterned 6-piece deep plate set. The plates come from the estate of an imperial officer, and the rim features the monogram of the owner, Magda Rehák. The master mark has worn off, and they are marked with impressed shape numbers, worn, diameter: 22.5 cm.
10216.

cca 1870-1880, A Herendi Viktória mintát utánzó, Hausmaler Karl Anton által festett 6 darabos mélyített tányér szett. A tányérok császári tiszti hagyatékból származnak, peremükön Rehák Magda tulajdonos monogramja látható. Mesterjelzése lekopott, masszába nyomott formaszámokkal jelzett, kopott, d: 22,5 cm /// Circa 1870-1880, Hausmaler Karl Anton: Herend Victoria-patterned 6-piece deep plate set. T...

240 000 HUF
621,76
685,71

1896, Herendi 31 darabos étkészlet. Kék peremezésű, virágcsokor mintákkal festett. Leveskínáló, kerek kínálótál, négyoldalú kínálótál, 2 darab ovális pecsenyés tál, 2 darab fedeles szószos edény, 10 darab nagytányér, 7 darab mélytányér, 6 darab süteményes tányér. Jelzett, kopással, 4-5 darabon sérüléssel. /// 1896, Herend 31-piece dining set. Painted with a blue rim and floral bouquet patterns. Includes a soup serving bowl, a round serving dish, a square serving dish, 2 oval meat platters, 2 covered sauce pots, 10 large plates, 7 deep plates, and 6 dessert plates. Signed, with wear, and 4-5 pieces with damage. NEM POSTÁZZUK, CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL
10217.

1896, Herendi 31 darabos étkészlet. Kék peremezésű, virágcsokor mintákkal festett. Leveskínáló, kerek kínálótál, négyoldalú kínálótál, 2 darab ovális pecsenyés tál, 2 darab fedeles szószos edény, 10 darab nagytányér, 7 darab mélytányér, 6 darab süteményes tányér. Jelzett, kopással, 4-5 darabon sérüléssel. /// 1896, Herend 31-piece dining set. Painted with a blue rim and floral bouquet patterns. In...

180 000 HUF
466,32
514,29

Herendi Viktória mintás mokkás készlet hat személyes . Jelzett, kézzel festett, hibátlan, teljes./// Herend Victoria-patterned mocha set for six persons. Signed, hand-painted, flawless, complete.
10218.

180 000 HUF
466,32
514,29

Herendi plasztika - könyvön álló bagoly pikkelyes mintával. Színes mázakkal fedett és ún. tollrajzos pikkelyzéssel díszített öntött porcelán. 1943. Masszába nyomott és pecsételt jelzés. Kis kopással, m: 29 cm. /// Herend sculpture - owl standing on a book, decorated with a scale pattern. Molded porcelain covered with colored glazes and embellished with so-called feather-drawing scale decoration. 1943. Impressed and stamped mark. Minor wear, height: 29 cm
10220.

Herendi plasztika - könyvön álló bagoly pikkelyes mintával. Színes mázakkal fedett és ún. tollrajzos pikkelyzéssel díszített öntött porcelán. 1943. Masszába nyomott és pecsételt jelzés. Kis kopással, m: 29 cm. /// Herend sculpture - owl standing on a book, decorated with a scale pattern. Molded porcelain covered with colored glazes and embellished with so-called feather-drawing scale decoration. 1...

150 000 HUF
388,60
428,57

Herendi Hecsedli mintás 102 darabos étkészlet, teás készlet, kávés készlet összeállítás. 12 darab nagytányér, 12 darab mélytányér, 12 darab süteményes tányér, 2 darab szószos edény, 2 darab sóborskínáló, pecsenyés tál, vajtartó, szalvétatartó, 2 darab teás kanna, 2 darab kávés kanna, 3 darab cukortartó, 2 darab citromlékiöntő, 2 darab tejkiöntő, 24 darab csészealj, 12 darab teás csésze, 12 darab kávés csésze. Jelzett: 2. oszt. jelzéssel, minimális kopással. Ritka, illusztris összeállítás! /// Herend Hecsedli-patterned 102-piece dining set, including tea set and coffee set. Comprising 12 large plates, 12 deep plates, 12 dessert plates, 2 sauce pots, 2 salt and pepper shakers, a meat platter, a butter dish, a napkin holder, 2 teapots, 2 coffee pots, 3 sugar bowls, 2 lemon juice pourers, 2 milk jugs, 24 saucers, 12 tea cups, and 12 coffee cups. Signed: marked as second quality, with minimal wear. A rare, illustrious set! NEM POSTÁZZUK, CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL
10221.

Herendi Hecsedli mintás 102 darabos étkészlet, teás készlet, kávés készlet összeállítás. 12 darab nagytányér, 12 darab mélytányér, 12 darab süteményes tányér, 2 darab szószos edény, 2 darab sóborskínáló, pecsenyés tál, vajtartó, szalvétatartó, 2 darab teás kanna, 2 darab kávés kanna, 3 darab cukortartó, 2 darab citromlékiöntő, 2 darab tejkiöntő, 24 darab csészealj, 12 darab teás csésze, 12 darab k...

160 000 HUF
414,51
457,14

Budapesti Porcelángyár, cca 1960/70: Mária a kisdeddel stúdiómunka falidísz. Antonio Rossellino munkája alapján a Budapesti Porcelángyárban készített saját dísztárgy. Mázas fajansz, jelzett, kopásokkal, 65x48 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK /// Budapest Porcelain Factory, circa 1960/70: Mary with Infant, studio wall decoration. A decorative piece made in the Budapest Porcelain Factory based on the work of Antonio Rossellino. Glazed faience, signed, with wear, dimensions: 65x48 cm. /// ONLY PERSONAL COLLECTION, WE DO NOT SHIP! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10222.

Budapesti Porcelángyár, cca 1960/70: Mária a kisdeddel stúdiómunka falidísz. Antonio Rossellino munkája alapján a Budapesti Porcelángyárban készített saját dísztárgy. Mázas fajansz, jelzett, kopásokkal, 65x48 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK /// Budapest Porcelain Factory, circa 1960/70: Mary with Infant, studio wall decoration. A decorative piece made in the Budapest Porcelain Facto...

120 000 HUF
310,88
342,86

Zsolnay asztalközép páva figurájával. 1874 körül, polikróm mázakkal fedett keménycserép. Jelzett: masszába nyomott Z.W. PÉCS és 1017 formaszám. Restaurált, egyik tolla hiányos, 29x25 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Zsolnay table centerpiece featuring a peacock figure. Circa 1874, covered with polychrome glazes on stoneware. Signed: impressed Z.W. PÉCS and shape number 1017. Restored, with one feather missing, dimensions: 29x25 cm.
10223.

Zsolnay asztalközép páva figurájával. 1874 körül, polikróm mázakkal fedett keménycserép. Jelzett: masszába nyomott Z.W. PÉCS és 1017 formaszám. Restaurált, egyik tolla hiányos, 29x25 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Zsolnay table centerpiece featuring a peacock figure. Circa 1874, covered with polychrome glazes on stoneware. Signed: im...

120 000 HUF
310,88
342,86

Zsolnay kisplasztika - Bika. Savmaratott felületű eozin mázakkal fedett öntött finomfajansz, cca 1920/30, mintadarab, jelzett: M, hibátlan, 25x15,5 cm /// "Zsolnay small sculpture - Bull. Molded fine faience covered with acid-etched eosin glazes, circa 1920/30, sample piece, signed: M, flawless, dimensions: 25x15.5 cm
10224.

120 000 HUF
310,88
342,86

Fischer Ignác magyaros mintás váza. cca 1888, magastüzű mázakkal és aranyozással fedett öntött finomfajansz, nyolcoldalú vázatest. Burjánzó virágok és magyaros minták között az Alföldhöz köthető jellegzetes ábrázolások: napsütötte táj, tanyasi ház gémeskúttal, szélmalom. Jelzett: FISCHER J. BUDAPEST masszába nyomott és pecsételt jelzés. Szájánál kis repedésvonallal, aljánál pattogzásokkal, m: 35,5 cm /// Ignác Fischer Hungarian-patterned vase. Circa 1888, molded fine faience covered with high-fired glazes and gilding, with an octagonal vase body. Among the abundant flowers and Hungarian patterns are characteristic depictions linked to the Great Plain: a sunlit landscape, a farmhouse with a well, and a windmill. Signed: FISCHER J. BUDAPEST, with impressed and stamped marks. There is a small crack line at the rim and chips at the bottom, height: 35.5 cm.
10225.

Fischer Ignác magyaros mintás váza. cca 1888, magastüzű mázakkal és aranyozással fedett öntött finomfajansz, nyolcoldalú vázatest. Burjánzó virágok és magyaros minták között az Alföldhöz köthető jellegzetes ábrázolások: napsütötte táj, tanyasi ház gémeskúttal, szélmalom. Jelzett: FISCHER J. BUDAPEST masszába nyomott és pecsételt jelzés. Szájánál kis repedésvonallal, aljánál pattogzásokkal, m: 35,5...

120 000 HUF
310,88
342,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF