Number of items: 47

cca 1880-1890, Zsolnay asztali lámpa keleties dekorral. Feltehetően Zsolnay Júlia terve. Plasztikus legyezőalakokkal lezárt lábak, kobaltkék mázon aranykontúrozott magastüzű virágminták, nyakánál ismétlődő geometrikus kettősfalú minta, rajta pár elemen futó repedésvonallal. Új szerelékkel, ernyővel. Jelzett: alján kobaltkék családi pecsét. Teljes magasság: 57 cm /// Circa 1880-1890, Zsolnay table lamp with Oriental decoration. Likely designed by Júlia Zsolnay. The base features plastic fan-shaped closures, cobalt blue glaze with gold-outlined high-fired floral patterns, and a repeated geometric double-walled pattern at the neck, with some elements showing hairline cracks. Newly fitted, with a shade. Signed: cobalt blue family mark on the bottom. Total height: 57 cm
10226.

cca 1880-1890, Zsolnay asztali lámpa keleties dekorral. Feltehetően Zsolnay Júlia terve. Plasztikus legyezőalakokkal lezárt lábak, kobaltkék mázon aranykontúrozott magastüzű virágminták, nyakánál ismétlődő geometrikus kettősfalú minta, rajta pár elemen futó repedésvonallal. Új szerelékkel, ernyővel. Jelzett: alján kobaltkék családi pecsét. Teljes magasság: 57 cm /// Circa 1880-1890, Zsolnay table ...

95 000 HUF
246,11
271,43

Rudolf Hentschel Meisseni porcelán tál 1929 előtt. Színes mázas, jelzett, formába nyomott 22-es formaszámmal. d: 27,5 cm /// Rudolf Hentschel Meissen porcelain bowl, before 1929. Colored glaze, signed, with impressed shape number 22. Diameter: 27.5 cm
10227.

70 000 HUF
181,35
200,00

Doccia Ginori "Bacchanalia" váza. cca 19. sz. második fele - 20. sz. eleje, gazdag plasztikus figurális formavilággal díszített váza, kézzel festett, jelzett, egy lábfej restaurált, m: 12,5 cm /// Doccia Ginori 'Bacchanalia' vase. Circa second half of the 19th century - early 20th century, richly decorated vase with plastic figurative forms, hand-painted, signed, with one foot restored, height: 12.5 cm.
10228.

Doccia Ginori "Bacchanalia" váza. cca 19. sz. második fele - 20. sz. eleje, gazdag plasztikus figurális formavilággal díszített váza, kézzel festett, jelzett, egy lábfej restaurált, m: 12,5 cm /// Doccia Ginori 'Bacchanalia' vase. Circa second half of the 19th century - early 20th century, richly decorated vase with plastic figurative forms, hand-painted, signed, with one foot restored, height: 12...

90 000 HUF
233,16
257,14

Zsolnay Don Quijote és Sancho Panza. Tervező: Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981). Jelzett, m: 38,5 cm /// Zsolnay Don Quixote and Sancho Panza. Designer: Zoltán Olcsai Kiss (1895-1981). Signed, height: 38.5 cm.
10229.

80 000 HUF
207,25
228,57

cca 1875-1880, Zsolnay Rothschild báró orchideás készlet 8 darabja. Terv.: Zsolnay Teréz. Öntött finomfajansz, kobalt alapon fényaranyozással aranykontúrozott magastüzű mázakkal festve. Három darab csésze aljjal, klf orcidea mintákkal díszítve, kiöntő, kiöntő réz szerelékkel. Mindegyik jelzett: kékkel festett családi pecsét. Mázrepedéssel, repedéssel, lepattanással, egyik fedél ragasztott, egyik kiöntő rész lefűrészelt.   ///  "A készletet a szenvedélyes orchideakedvelő bécsi Rotschild báró rendelte. Mintául remek illusztrált könyvet küldött, amelynek alapján Juliska majd minden darabra más-más virágot tervezett. A készlet a legkülönbözőbb alakú talpastálakból, kávés- és teáscsészékből, tányérokból, kannákból, cukortartókból és evőeszköznyelekből állt, huszonnégy személyes volt, és 800 forintba került. A díszítés kobaltkék alapon arannyal szegélyezett virágokból állt, és jól érvényesítette a magastüzű zománc minden árnyalatát. A Rotschild egzotikus, kedvenc virágaival díszített tányérok és csészék csakhamar sok család asztalán pompáztak."  ///  Circa 1875-1880, 8 pieces of the Zsolnay Baron Rothschild orchid set. Design: Teréz Zsolnay. Molded fine faience, painted with high-fired glazes outlined in gold on a cobalt background. Includes three cup saucers, decorated with various orchid patterns, a pouring jug, and a pouring jug with brass fittings. Each piece is signed: with a blue painted family mark. There is glaze crazing, a crack, and a chip; one lid is glued, and one pouring piece has been sawed off.  ///  "The set was commissioned by the passionate orchid enthusiast, Baron Rothschild of Vienna. He sent a superbly illustrated book as a model, based on which Juliska designed different flowers for almost every piece. The set consisted of a variety of shaped serving dishes, coffee and tea cups, plates, jugs, sugar bowls, and cutlery holders, catering to twenty-four people, and it cost 800 forints. The decoration featured flowers bordered in gold on a cobalt blue background and showcased every nuance of high-fired enamel. The plates and cups adorned with Rothschild's exotic favorite flowers soon flourished on many family tables.
10230.

cca 1875-1880, Zsolnay Rothschild báró orchideás készlet 8 darabja. Terv.: Zsolnay Teréz. Öntött finomfajansz, kobalt alapon fényaranyozással aranykontúrozott magastüzű mázakkal festve. Három darab csésze aljjal, klf orcidea mintákkal díszítve, kiöntő, kiöntő réz szerelékkel. Mindegyik jelzett: kékkel festett családi pecsét. Mázrepedéssel, repedéssel, lepattanással, egyik fedél ragasztott, egyik k...

80 000 HUF
207,25
228,57

Japán Imari porcelán nagy méretű tál. Kézzel festett, jelzés nélkül. XIX: sz. hibátlan d: 46 cm /// Japanese Imari porcelain large-sized bowl. Hand-painted, without a mark. 19th century, flawless, diameter: 46 cm
10231.

60 000 HUF
155,44
171,43

cca 1880-1890, Fischer Ignác karaffa váza pár - ún. perzsa dekorral. Magastüzű mázakkal fedett öntött finomfajansz. Jelzett: masszába nyomott és máz alatti kékkel pecsételt "Fischer J. Budapest" felirat, illetve masszába nyomott 1189 formaszám. Aranykontúrozott keleti stílusú virágmintákkal gazdagon díszített. Egyik darab fülén repedés, talpánál lepattanás, kis repedésvonal, aranyozásuk kopott, m: 37-38 cm /// SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Circa 1880-1890, a pair of vases by Ignác Fischer - with so-called Persian decoration. Molded fine faience covered with high-fired glazes. Signed: impressed and under-glaze blue stamped 'Fischer J. Budapest,' as well as impressed shape number 1189. Richly decorated with gold-outlined Eastern-style floral patterns. One piece has a crack on the handle, a chip at the base, and a small crack line, with some wear to the gilding, height: 37-38 cm. /// PERSONAL COLLECTION ONLY, WE DO NOT SHIP / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
10232.

cca 1880-1890, Fischer Ignác karaffa váza pár - ún. perzsa dekorral. Magastüzű mázakkal fedett öntött finomfajansz. Jelzett: masszába nyomott és máz alatti kékkel pecsételt "Fischer J. Budapest" felirat, illetve masszába nyomott 1189 formaszám. Aranykontúrozott keleti stílusú virágmintákkal gazdagon díszített. Egyik darab fülén repedés, talpánál lepattanás, kis repedésvonal, aranyozásuk kopott, m:...

65 000 HUF
168,39
185,71
16

VEB Wallendorfer Porzellanfabrik and Wallendorfer Porzellanmanufaktur GmbH: Charleston táncosnő. Részben aranyozott, polikróm festett mázas és biszkvit porcelán. cca 1966, jelzett, hibátlan, m: 27 cm /// VEB Wallendorfer Porcelain Factory and Wallendorfer Porcelain Manufactory GmbH: Charleston Dancer. Partially gilded, polychrome painted glazed and biscuit porcelain. Circa 1966, signed, flawless, height: 27 cm.
10233.

VEB Wallendorfer Porzellanfabrik and Wallendorfer Porzellanmanufaktur GmbH: Charleston táncosnő. Részben aranyozott, polikróm festett mázas és biszkvit porcelán. cca 1966, jelzett, hibátlan, m: 27 cm /// VEB Wallendorfer Porcelain Factory and Wallendorfer Porcelain Manufactory GmbH: Charleston Dancer. Partially gilded, polychrome painted glazed and biscuit porcelain. Circa 1966, signed, flawless, ...

50 000 HUF
129,53
142,86

VEB Wallendorfer Porzellanfabrik and Wallendorfer Porzellanmanufaktur GmbH: Charleston táncosnő bárszékkel. Részben aranyozott, polikróm festett mázas és biszkvit porcelán. cca 1966, jelzett, hibátlan, m: 24 cm /// VEB Wallendorfer Porcelain Factory and Wallendorfer Porcelain Manufactory GmbH: Charleston Dancer with Bar Stool. Partially gilded, polychrome painted glazed and biscuit porcelain. Circa 1966, signed, flawless, height: 24 cm
10234.

VEB Wallendorfer Porzellanfabrik and Wallendorfer Porzellanmanufaktur GmbH: Charleston táncosnő bárszékkel. Részben aranyozott, polikróm festett mázas és biszkvit porcelán. cca 1966, jelzett, hibátlan, m: 24 cm /// VEB Wallendorfer Porcelain Factory and Wallendorfer Porcelain Manufactory GmbH: Charleston Dancer with Bar Stool. Partially gilded, polychrome painted glazed and biscuit porcelain. Circ...

50 000 HUF
129,53
142,86

Herendi Óherendi Cubash mintás porcelán tál Kézzel festett, jelzett, minimális kopással d: 20 cm /// Herendi Óherendi Cubash patterned porcelain bowl. Hand-painted, signed, with minimal wear, diameter: 20 cm.
10235.

50 000 HUF
129,53
142,86

Zsolnay kisplasztika - Felnyergelt ló. Terv: Nádor Judit. Trébelt felület idéző, savmaratott felületén színes eozinmázakkal festett formába öntött finomfajansz. Jelzett, minimális karcokkal, 15x14 cm /// Zsolnay small sculpture - Saddled Horse. Design: Judit Nádor. Molded fine faience with a surface reminiscent of a trébelt finish, painted with colorful eosin glazes on an acid-etched surface. Signed, with minimal scratches, dimensions: 15x14 cm.
10236.

Zsolnay kisplasztika - Felnyergelt ló. Terv: Nádor Judit. Trébelt felület idéző, savmaratott felületén színes eozinmázakkal festett formába öntött finomfajansz. Jelzett, minimális karcokkal, 15x14 cm /// Zsolnay small sculpture - Saddled Horse. Design: Judit Nádor. Molded fine faience with a surface reminiscent of a trébelt finish, painted with colorful eosin glazes on an acid-etched surface. Sign...

40 000 HUF
103,63
114,29

Herendi Kék szajkó. Jelzett, kézzel festett, hibátlan, dobozában, 20x18 cm. /// Herendi Blue Jay. Signed, hand-painted, flawless, in original box, dimensions: 20x18 cm
10237.

42 000 HUF
108,81
120,00
16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF