Glass-objects

Number of items: 9

Murano Cenedese Blue Ocean oválváza. Terv.: Cenedese Vetri, cca 1960, fújt és kézzel formázott, az óceánt idéző türkizkék színű, scavo technikával készült iparművész váza. Alján jelzett: Cenedese. Hibátlan, h: 23 cm, m: 18 cm  ///  A Murano üvegeken alkalmazott scavo technika a régészeti ásatásokon feltárt római üvegek felületét idézi. Az eljárás során korrozív sók és ásványi anyagok olvadnak a tárgy felületére, ezáltal minden scavo váza egyedi felületet kap.  ///  Murano Cenedese Blue Ocean oval vase. Design: Cenedese Vetri, circa 1960, blown and hand-shaped, in a turquoise color reminiscent of the ocean, made using the scavo technique. Marked on the bottom: Cenedese. Flawless, height: 23 cm, width: 18 cm.
10269.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
100 000 HUF
263,16
285,71
Minimum bid:
100 000 HUF
cca 1890, Viktoriánus angol tejüveg váza pár. Szecessziós mintákkal zománcfestett, részben színezett tejüveg váza pár, fodros peremrésszel, jelzés nélkül, egyik peremen kis sérüléssel, m: 36 cm /// Circa 1890, Victorian English milk glass vase pair. A pair of milk glass vases partially colored and enamel-painted with Art Nouveau patterns, featuring a frilled rim. Unmarked, with a small defect on one rim, height: 36 cm.
10270.

Available for bidding
32 000 HUF
84,21
91,43
Minimum bid:
32 000 HUF
cca 1960/70, Cseh anyagában színezett iparművész üveg stúdióváza, jelzés nélkül, hibátlan, m: 35,5 cm /// Circa 1960/70, Czech studio vase made of artistically colored glass, unmarked, flawless, height: 35.5 cm.
10271.

Available for bidding
36 000 HUF
94,74
102,86
Minimum bid:
36 000 HUF
cca 1960/80 Murano asztalközép dísztál. Anyagában iparművészeti színezéssel, jelzés nélküli hutaüveg, hibátlan, d: 38 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Circa 1960/80 Murano center table decorative dish. Made of artistically colored, unmarked factory glass, flawless, diameter: 38 cm. /// ONLY PERSONAL COLLECTION, NO SHIPPING!
10272.

Available for bidding
32 000 HUF
84,21
91,43
Minimum bid:
32 000 HUF
Ajka Crystal kristály bika figura talpazaton. Jelzett, eredeti dobozában, hibátlan, 15x10x12 cm /// Ajka Crystal crystal bull figure on a base. Marked, in its original box, flawless, dimensions: 15x10x12 cm.
10273.

Available for bidding
26 000 HUF
68,42
74,29
Minimum bid:
26 000 HUF
Borérlelő üvegballon. cca 19. sz. vége, Parád, zölden színezett hutaüveg, cca 50 liter, kis kopással, m: 59 cm. A hasonló érlelő ballonok száját egy speciális szerszámmal durván képezték ki, hogy alkalmasak legyenek a borérlelési technikák kivitelezésére. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Wine aging glass balloon. Circa late 19th century, Parád, green-colored furnace glass, approximately 50 liters, with minor wear, height: 59 cm. The mouths of similar aging balloons were roughly shaped with a special tool to make them suitable for executing wine aging techniques.
10274.

Available for bidding
22 000 HUF
57,89
62,86
Minimum bid:
22 000 HUF
cca 1900-1930, Kék uránüveg kínáló. Jelzés nélkül, kis kopással, d: 22,5 cm /// Circa 1900-1930, blue uranium glass serving dish. Unmarked, with minor wear, diameter: 22.5 cm.
10275.

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
Art deco uránüveg italos palack dugóval. cca 1930, uránnal színezett üveg, jelzés nélkül, hibátlan, m: 24 cm /// Art Deco uranium glass bottle with a stopper. Circa 1930, glass colored with uranium, unmarked, flawless, height: 24 cm.
10276.

Available for bidding
18 000 HUF
47,37
51,43
Minimum bid:
18 000 HUF
cca 1900-1930, Uránüveg váza. Csavartbordás, uránnal színezett hutaüveg, jelzés nélkül, m: 25 cm /// Circa 1900-1930, uranium glass vase. Twisted ribbed, glass colored with uranium, unmarked, height: 25 cm.
10277.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events