Murano Cenedese Blue Ocean oválváza. Terv.: Cenedese Vetri, cca 1960, fújt és kézzel formázott, az óceánt idéző türkizkék színű, scavo technikával készült iparművész váza. Alján jelzett: Cenedese. Hibátlan, h: 23 cm, m: 18 cm /// A Murano üvegeken alkalmazott scavo technika a régészeti ásatásokon feltárt római üvegek felületét idézi. Az eljárás során korrozív sók és ásványi anyagok olvadnak a tá...
cca 1890, Viktoriánus angol tejüveg váza pár. Szecessziós mintákkal zománcfestett, részben színezett tejüveg váza pár, fodros peremrésszel, jelzés nélkül, egyik peremen kis sérüléssel, m: 36 cm /// Circa 1890, Victorian English milk glass vase pair. A pair of milk glass vases partially colored and enamel-painted with Art Nouveau patterns, featuring a frilled rim. Unmarked, with a small defect on o...
cca 1960/70, Cseh anyagában színezett iparművész üveg stúdióváza, jelzés nélkül, hibátlan, m: 35,5 cm /// Circa 1960/70, Czech studio vase made of artistically colored glass, unmarked, flawless, height: 35.5 cm.
cca 1960/80 Murano asztalközép dísztál. Anyagában iparművészeti színezéssel, jelzés nélküli hutaüveg, hibátlan, d: 38 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Circa 1960/80 Murano center table decorative dish. Made of artistically colored, unmarked factory glass, flawless, diameter: 38 cm. /// ONLY PERSONAL COLLECTION, NO SHIPPING!
Ajka Crystal kristály bika figura talpazaton. Jelzett, eredeti dobozában, hibátlan, 15x10x12 cm /// Ajka Crystal crystal bull figure on a base. Marked, in its original box, flawless, dimensions: 15x10x12 cm.
Borérlelő üvegballon. cca 19. sz. vége, Parád, zölden színezett hutaüveg, cca 50 liter, kis kopással, m: 59 cm. A hasonló érlelő ballonok száját egy speciális szerszámmal durván képezték ki, hogy alkalmasak legyenek a borérlelési technikák kivitelezésére. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE! /// Wine aging glass balloon. Circa late 19th century, ...
cca 1900-1930, Kék uránüveg kínáló. Jelzés nélkül, kis kopással, d: 22,5 cm /// Circa 1900-1930, blue uranium glass serving dish. Unmarked, with minor wear, diameter: 22.5 cm.
Art deco uránüveg italos palack dugóval. cca 1930, uránnal színezett üveg, jelzés nélkül, hibátlan, m: 24 cm /// Art Deco uranium glass bottle with a stopper. Circa 1930, glass colored with uranium, unmarked, flawless, height: 24 cm.
cca 1900-1930, Uránüveg váza. Csavartbordás, uránnal színezett hutaüveg, jelzés nélkül, m: 25 cm /// Circa 1900-1930, uranium glass vase. Twisted ribbed, glass colored with uranium, unmarked, height: 25 cm.