1942 Tavaszi szonáta c. magyar film bolgár plakátja, rendezte: Hegedűs Tibor, szereplők: Szörényi Éva, Uray Tivadar, Benkő Gyula, jelzett a nyomaton, feltekerve, hajtásnyommal, a széleken kis gyűrődésekkel kis szakadásokkal, 70x49,5 cm
1940 Tóparti látomás c. magyar film bolgár plakátja, rendezte: Kalmár László, szereplők: Jávor Pál, Tolnay Klári), jelzett a nyomaton, feltekerve, hajtásnyommal, a felületén sérülésnyomokkal és kis lyukakkal, 70x49,5 cm
1942 Esélyi ruha kötelező c. magyar film bolgár plakátja, rendezte: László Cserépy László, Horváth Árpád, szereplők: Jávor Pál, Réthy Eszter, Pethes Sándor, jelzett a nyomaton, feltekerve, az egyik felső sarkán kis lyukkal, a másikon folttal és sérüléssel, hajtásnyommal, a szélén kis szakadásokkal, gyűrődésekkel, 70x50 cm.
Új élet felé, 1937. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Zarah Leander és mások szereplésével. Rendezte: Detlef Sierck. Litográfia, papír. E Kiss jelzéssel a litográfián. Kuti és Csertyánszky Nyomda, Bp. Hajtásnyomokkal, sarkaiban rajzszög ütötte lyukkal, lap tetején kissé foltos (feltehetően ragasztásból fakadó). 94,5×30 cm. / Vintage Hungarian poster of the German Ufa movie "Zu neuen Ufern" star...
Éjféli sláger (Cocoanut Grove). Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1938 körül. Fred MacMurray, Harriet Hilliard és mások szereplésével. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Rovenszky Unitas nyomda., Bp. Paramount Pictures. Lapszéli sérülésekkel, lap teteje kissé foltos, hajtásnyomokkal. 95×31,5 cm. / Vintage rare Hungarian poster of the Hollywood movie ...
cca 1930 Matskássy Gyula (1891-?): Szén, koksz, fa, Vágó Rezső Rt. Bp., Vilmos császár út 45. Plakát, litográfia, papír. Sarkadi Nyomda, Bp. Feltekerve, javított, kisebb lapszéli szakadásokkal és sérülésekkel. 94,5x62 cm
cca 1938 Magyarok! Szent István, Erdély, Nemzeti könyvtár. Nagy méretű reklám plakát, Erdély térképével és a nemzetiségek arányaival. Hajtva, jó állapotban 70x100 cm
cca 1930-1940 "Magyarok! Olvassátok: Mert utaz jelöl, hitet, erőt merítesz belőle, magyar fajod hűséges minden sora! Minden jó magyar olvassa a Nemzeti Könyvtárt." Nagyméretű reklám plakát, Bp.,Pallas-ny., hajtott, a széleken gyűrődésekkel,100x70 cm
cca 1940- Tökmagot ne dobja el! Beváltás a Futura bevásárlóhelyein, plakát, D. Szabó grafikája, Klösz nyomda, litográfia, hajtott, szép állapotban 84x60 cm
1925 A Falu országos földműves szövetség mezőgazdasági sorsjátéka reklám plakát. Sátori Lipót (1899-1943) jelzett grafikája. Litográfia. Hajtva, hajtásnál egy két apróbb sérüléssel. 62x93 cm