Tolnai Világtörténelme - A világháború története I. kötet 1914-15, Budapest, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. kiadásában, több száz képpel, térképekkel, megviselt állapotban
Kb 1700-ból származó ószláv szertartáskönyv (rossz állapotban az első és utolsó oldalak hiányoznak) / cca 1700 Old-Slavic ceremony-book in bad condition (first and last pages are missing)
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. I-XVIII. kötet (a 2. és a 8. kötet kivételével teljes), Bp. 1893-1900. Pallas Aranyozott kiadói félbőr kötésben (egy-két köteten kisebb, javítható hibák)
Tolnai Világlexikona I.-VII. kötetek A-D-ig, Magyar Ker. Közlöny Hírlap és könyvkiadó Vállalat kiadása, Budapest, 1912-1913 díszes aranyozott kiadói félbőr kötésben, fém dombor betéttel (egy-két kötetben apró hibák, de mind hiánytalan, szép állapotú kötések)
A Föld és lakói (A Pesti Hirlap könyvtára) 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel, táblázatokkal illusztrálva 1939, aranyozott egészvászon kötésben (gerinc sérült, aranyozás kopott) 1190p.
Magyar és német zsebszótár. Közre bocsátá a Magyar Tudós Társaság. Magyar-Német, Német-Magyar 2 kötetben /Antal Mihály ügyelése alatt. Tudnivalók: Schedel Ferencz. Előszó: Vörösmarty Mihály, Schedel Ferencz./ 1835, Buda, Magyar kir. Egyetem betűivel, korabeli, kopott aranyozott félbőr kötésben
1895 Gracza György: "Magyar Szabadságharcz Története" sorozat IV. kötete Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) kiadása dombornyomott egészvészon borító (egy két lapon szakadás de hiánytalan és a többi jó állapotban)