Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Szavójai Lajos Amádé - Az "Észak csillaga" I-II. kötete. Első kiadás! Az északi sarktengeren 1899-1900, Szerkesztette Lóczy Lajos, Bp., én. Lampel Kiadó, aranyozott vászonkötésben, 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel, jó állapotban.
Cholnoky Jenő: A napsugár diadala. (A Föld titkai I.) 107 kép és 67 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Cholnoky Jenő: A jégvilág. (A Föld titkai II.) 67 kép és 14 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban (a címlapnál kis sérülés)
Cholnoky Jenő: Az ember drámája. (A Föld titkai III.) 117 kép és 70 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Cholnoky Jenő: Az Egyenlítőtől a sarkvidékig. (A Föld titkai IV.) 135 kép és 46 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, a borító foltos, egyébként jó állapotban
Monographien zur Erdkunde: Sophus Ruge: Dresden und die Sächsische Schweiz. Bielefeld-Leipzig, 1924, Velhagen&Klasing. Térképmelléklettel, gazdagon illusztrálva, kiadói aranyozott egészvászon kötésben, eredeti kartontokban, jó állapotú / With map, richly illustrated, original linen binding and cardboard case, good condition
David & Charles Livingstone: Explorations dans l'Afrique Australe et dans le bassin du Zambese depuis 1840 jusq'a 1864. Paris, 1879, Librairie Hachette & Cie. Kiadói félvászon kötésben, 20 metszettel illusztrálva, Helene Lantos ex librissel, apró hibákkal / Half-linen binding, tiny faults, with 20 engravings and an ex libris