Szilágyi Sándor: A Rákóczyak kora Erdélyben, I. köt. Pest, 1868, Pfeiffer Ferdinánd. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben (a gerinc sérült), márványozott lapszélekkel, szép állapotban. Rendkívül ritka
Fényes Elek: Magyarország ismertetése statistikai, földirati s történelmi szempontból. I. kötet. Dunántuli kerület. 1. szakasz: Baranya, Székes-Fehér, Gyõr, Komárom, Mosony, Somogy vármegyékkel. 2. szakasz: Sopron, Tolna, Vas, Veszprém, és Zala vármegyékkel. Pest, 1865, Pollák Testv. Ritka! Szétvált félvászon kötésben, utolsó lap szakadt.
Jánosi Ferenc: Olaszország történetei I.-II. I.: Az újabb uralkodó-házak megalapításától fogva mostanig. II.: Az ujabb uralkodóházak megalapításátol fogva mostanig. Reuchlin nyomán... Pest, 1865-1866. Pfeifer Ferdinánd 194p. + 279p. Későbbi igényes félvászon kötésben
Henri Pirenne: Geschiedenis van België - Belgium története, I-II. kötete a négyből, La Renaissance du Livre Kiadó, 1923. Brüsszel, flamand nyelven, kiadói műbőr kötésben, szép állapotban
Fejér Georgius (György): Codex diplomaticus Hungariae ecclesiasticus ac civilis. VI. kötet Buda, 1829. Typ. Univ. Fontos családtörténeti munka. Ex librissel. Aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó állapotban.