Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 I-II. köt. Ford. Dr. Darvai Móricz. 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Bp., é.n. Lampel. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Első kiadás (!), szép állapotban
Almásy László: Az ismeretlen Szahara. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) 94 képmelléklettel, térképpel. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotú
Faragó Jenő: Pesti gyerekek. Bp., é.n., Magyar Keresk. Közlöny Hirlap és Könyvkiadó-Vállalat. Kiadói festett, domborbornyomott, szecessziós egészvászon kötésben, szép állapotban
A Föld felfedezői és meghódítói. 4. kötet I. Európa, KisÁzsia, Belső- és Kelet-Ázsia. II. Észak- és Dél-Afrika. III. India, Ausztrália és Oceánia. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. Írták: Cholnoky Jenő, Germanus Gyula, Kéz Andor, Baktay Ervin, Bulla Béla, Juhász Vilmos, vitéz Temesy Győző és Mendöl Tibor. Budapest, 1938. Révai Irodalmi Intézet. Félbőr kötésben. (Az I. kötet gerince kissé, a ...
1976: Montreal - Innsbruck. München, 1976, proSport und Co. 3db színes fotóalbum az olimpiai játékokról műbőr kötésben, dobozban (a doboz kissé kopottas) / Photo albums in hardcover bindin, in box
Eduard Heyck: Florenz und die Medici. Mit 183 Abbildungen. (Monographien zur Weltgeschichte 1) Bielefeld-Leipzig, 1909, Velhagen & Klasing. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban / Gold plated linen binding, good condition
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. 41 képmelléklettel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben. Szép állapotban