Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber & Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben /
30 double-tables with colored wood-etchings. Most of the etchings are in nice condition. (Only one is scanty, two are repaired). Rebound in half-linen binding. 22x32 cm
Wagner, Hermann: Malerische Botanik. Schilderungen aus dem Leben der Gewächse. Populäre Vortrege über physiologische und angewandte Pflanzenkunde. Bd. I. (Aus dem Reiche des Lebens in Pflanzen-, Thier-, und Menschenwelt) Leipzig, 1872, Otto Spamer. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, számos fametszetű illusztrációval. Szép állapotban. / Vol. I. With lots of woodcut illustrations, in nice full-linen binding, good condition
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás II. Ford. Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond és Dr. Madzsar József. Bp., 1910, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, 32 táblával, jó állapotban (egy-két ceruzás jelzéssel)
Az ember. Testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai, II. köt. Szerk. Alexander Bernát - Lenhossék Mihály. 470 szövegképpel és 39 műmelléklettel .Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban (kötés kissé kopottas, gerincen kis szakadás)
Alexander Niklitschek: A természet csodái. Ford. dr. Fülöp Zsigmond. Bp., 1942, Nova Irodalmi Intézet. Kiadói félvászon kötésben, számos illusztrációval, jó állapotban
Zimmermann Ágoston és Gusztáv: A házimacska. Bp., 1944 kir. Magyar Természettudományi Társ. 32 táblával és 170 szövegképpel. 376p. (gerinc sérült, tulajdonosi bejegyzéssel)
Bacskay Miklós Tivadar: Kereskedelmi vegyészet.
Bevezetés a kereskedelem és a közhasználatban előforduló összes, vegyészeti úton előállitott czikkek gyártásának titkaiba. Kereskedők, iparosok és magánosok használatára. Bp., 1898, a szerző sajátja. Korabeli, festett félvászon kötésben (a kötés kopottas és kissé meglazult)