Vörösmarty Mihály: Minden munkái. Kiadák barátai Bajza József és Schedel Ferenc. Első kiadás! I., VII., VIII., IX. kötetek Pesten, 1845-1847. Kilián. 1 t. (V. M. acélmetszetű arcképe, Barabás Miklós rajza után. Kijár) Korabeli egészvászon kötésben
Ady Endre versei: Új versek, Vér és arany, Az Illés szekerén, Szeretném, ha szeretnének, A Minden-Titkok versei, A menekülő Élet, A Magunk szerelme, Ki látott engem?, A halottak élén, Az utolsó hajók. Bp., é.n., Athenaeum. Különböző kiadások egységes, félvászon sorozatkötésben, egy-két hibát leszámítva jó állapotú
Gárdonyi Géza munkái. 1-40 kötet. Bp. 1924-1938. Dante. 40 db. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egységes, szép sorozat. (egy kötet sarkán szakadás)
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin. 233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.
Vörösmarty összes művei I., II., IV. kötet (Epikai költeményei, Lyrai költeményei, Drámai költeményei)- Sajtó alá rendezte Gyulay Pál, Bp. 1884-1885, Méhner, Franklin társulat, Dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (1 lap sérült, a kötések szép állapotban)
Herczegh Ferenc munkái. Gyűjteményes díszkiadás. I-XL.+ 1 köt. hiányzik: 4.,12.,20.,30. kötetek, Bp., 1925, Singer és Wolfner, Kiadói, dúsan és díszesen aranyozott, vaknyomásos, egészvászon-kötésben jó állapotban