Élő könyvek - Magyar klasszikusok sorozat 33 kötete. A szerzők arcképeivel. Bp., cca 1900 Franklin. Egységes aranyozott sorozatkötésben. Arany János, Kisfaludy, Petőfi és mások műveivel
Friedrich von Schiller: Die Jungfrau von Orleans. Eine romatische Tragödie - -. Wien, 1818, Kaulfuß u. Armbruster. Kiadói kartonkötésben, címképmetszettel, az első néhány lap foltos, részben felvágatlan / Hardcover, etched frontispiece, partly uncut (first few pages stained)
Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford. Huszár Imre. Második, egyedül jogositott kiadás. 47 (egészoldalas) képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói, illusztrált, aranyozott, zöld egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (a kötésen a festék több helyen megkopott)
Verne Gyula: A franczia zászló. Ford. Gaal Mózes. 40 egészoldalas képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói, illusztrált, aranyozott, szürke egészvászon kötésben (a kötésen a festék több helyen megkopott)
Jósika Miklós: Akarat és hajlam I-II. (Jósika Miklós Munkái. Uj folyam. Első rész.) Pest, 1946, Heckenast Gusztáv. Első kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé megkopott egészvászon kötésben (az első kötet szennylapján ceruzás firka)
Josepho Gatti Florentino: Delectus poetarum I-II. Editio secunda aucta et emendata per Stephanum Lánghy. Pars I. Sales poetici proverbiales et jocosi, ad condimentum honestae conversationis, recreationem, et eruditionem simul studiosae juventutis collecti. Pars II. Variorum poetarum carmina selecta, descriptiones poeticas et morales, epigrammata et aenigmata continens. Budae, 1825. Typ. Reg. Unive...