Books: Religion

Number of items: 30

Fabricius, Andreas: Universalis Catechismus Romanus ad parochos ex decreto Concilii Tridentini, et Pii V. Pontificis Maximi jussu etitus, et promulgatus ... studio et industria Andreae Fabritii Leodii  Köln, 1730. Metternich 721p. + index. Korabeli, kissé sérült bordázott egészbőr kötésben / in slightly damaged full leather binding
12391.

Fabricius, Andreas: Universalis Catechismus Romanus ad parochos ex decreto Concilii Tridentini, et Pii V. Pontificis Maximi jussu etitus, et promulgatus ... studio et industria Andreae Fabritii Leodii
Köln, 1730. Metternich 721p. + index. Korabeli, kissé sérült bordázott egészbőr kötésben / in slightly damaged full leather binding

8 000 HUF
20,73
22,86

Greneck, Adam Joseph: Examen juris canonici juxta V. libros decretalium... praeside praenobili, spectabili, ac consultissimo viro - - ...a R. ac relig. patre Gerardo Kolb...publico examini expositum. Viennae, [1728], Georgii Lehmanni. Korabeli, megkopott aranyozású, bordázott gerincű egészbőr kötésben, festett lapszélekkel, kétszínnyomású címlappal és zádódíszekkel. Körbevágott példány, 1 levél hiányzik (463-464), a kötés körben kopottas, egyébként jó állapotú /  Contemporary leather binding with worn gold plating on spine, title page printed in red and black, vignettes in text, edges are cut, one leaf missing (463-464), binding somewhat worn
12392.

Greneck, Adam Joseph: Examen juris canonici juxta V. libros decretalium... praeside praenobili, spectabili, ac consultissimo viro - - ...a R. ac relig. patre Gerardo Kolb...publico examini expositum. Viennae, [1728], Georgii Lehmanni. Korabeli, megkopott aranyozású, bordázott gerincű egészbőr kötésben, festett lapszélekkel, kétszínnyomású címlappal és zádódíszekkel. Körbevágott példány, 1 levél hi...

4 000 HUF
10,36
11,43

Szimonidesz Lajos: Primitív és kultúrvallások. Iszlám és buddhizmus. Bp., é.n., Dante. Szövegképekkel és műmellékletekkel, kiadói, aranyozott, illusztrált, egészvászon kötésben (gerinc laza)
12393.

2 000 HUF
5,18
5,71

Das bittere Leiden und Sterben unsers Herrn Jesu Christi. Ein Gebet- und Betrachtungs-Buch für die heilige Fastenzeit. Regensburg, 1858, Georg Joseph Manz. Korabeli félbőr kötésben, acélmetszet címképpel (gerincén sérült)
12394.

2 000 HUF
5,18
5,71

Keresztény énekes könyv mellyet magános áhítatosságra tartozó néhány imádságokkal együtt szerzett és kiadott a' nagy-győri ágostai hitvallást követő evang. gyülekezet. Harmadik nem váltóztatott kiadás. Győrött, 1846, özvegy Streibig Klára' betüivel. Korabeli, dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben (gerincén sérült)
12395.

1 600 HUF
4,15
4,57

Die ganze heilige Schrift nach der in der katholischen Kirche angenommenen lateinischen Übersetzung neu verdeutscht, Bde. 3, 4, 6. Wien, 1791-1792, gedr. u. verl. von Ignaz Alberti. Aranyozott egészbőr kötésben, metszetekkel illusztrálva, egy-két kis sérülést leszámítva szép állapotú /  With engravings in leather binding, some minor
12396.

Die ganze heilige Schrift nach der in der katholischen Kirche angenommenen lateinischen Übersetzung neu verdeutscht, Bde. 3, 4, 6. Wien, 1791-1792, gedr. u. verl. von Ignaz Alberti. Aranyozott egészbőr kötésben, metszetekkel illusztrálva, egy-két kis sérülést leszámítva szép állapotú /
With engravings in leather binding, some minor

1 000 HUF
2,59
2,86

Thomae a Kempis canonici regularis ordinis S.Augustini. De imitatione Christi, libri quatuor. Patavii, 1760. Egy helyen szakadt egészbőr kötésben / In original leather-binding (small tear) 336p. 7x12 cm
12397.

12 000 HUF
31,09
34,29

12398.

Johannes Chrysostomos (Aranyszájú Szent János): Predigten und kleine Schriften I-II. Aus dem Griechischen übersetzt. Mit Abhandlungen und Anmerkungen begleitet. Mit einer Vorrede Herrn D. Romanus Teller... Hrsg. M. Johann Andreas Cramer. Leipzig, 1748, Johann Gottfried Dyck, 662p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, rézmetszetű címlapképpel, színes élmetszéssel, jó állapotban (az előzéklapon ex ...

40 000 HUF
103,63
114,29

12399.

10 000 HUF
25,91
28,57

12400.

Pressburg 1770. Landerer. Kötés nélkül, krúdában maradt példány.

8 000 HUF
20,73
22,86

Hübner Johann, Abraham Kriegel: Centum quatuor historiae sacrae, olim ab Johanne Huberno viro Celeberrimo e sacris literis collectae et germanico seremone conscriptae... Leipzig, 1748 Jacobi Otti. 400p. Viaszos félbőr kötésben / Half leather binding
12401.

Hübner Johann, Abraham Kriegel:
Centum quatuor historiae sacrae, olim ab Johanne Huberno viro Celeberrimo e sacris literis collectae et germanico seremone conscriptae... Leipzig, 1748 Jacobi Otti. 400p. Viaszos félbőr kötésben / Half leather binding

8 000 HUF
20,73
22,86

Series propositionum specialibus decretis summorum pontificum Alexandri VII. et VIII... Budae [173?], Typ. Nottenstein. 24p. (Ritka!)
12402.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF