Books: Science and thechnology

Number of items: 46

12295.

12 000 HUF
31,09
34,29

Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber &  Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben /  30 double-tables with colored wood-etchings. Most of the etchings are in nice condition. (Only one is scanty, two are repaired). Rebound in half-linen binding. 22x32 cm
12296.

Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend zweiter Theil. Enthaltend 30 colorierte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kulturpflanzen. Stuttgart cca 1850. Schreiber & Schill. 30 dupla-tábla kézzel színezett fametszet. A táblák nagyrészt szép állapotúak (egy kissé hiányos, 2 ragasztott). Újrakötve félvászon kötésben /

30 000 HUF
77,72
85,71

Dr. Ehrenfeld Hugó: A szépítősebészetről, Bp., ~1930, Novák Rudolf és Társa. Szerző 44 eredeti felvételével, részben vágatlan, lapok helyenként kiszakadva, papírkötésben.
12297.

1 000 HUF
2,59
2,86

Dr. Kovács Ferenc: Gyakorlati és műtéti szülészet. Budapest, 1936, Magyar orvosi könyvkiadó társulat. 258 szöveg közé nyomott, részeben színes ábrával. CXLVI. kötet. Jó állapotban, dombornyomott, gerincén aranyozott, egészvászon kötésben.
12298.

1 600 HUF
4,15
4,57

Punnett R. C. : Az átöröklés. A 7. kiadás alapján ford.: Soós Lajos. 8 táblával és 53 ábrával. XCVII. kötet. Bp., 1928, Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. Kiadói papírborítóban, jó állapotban.
12299.

1 000 HUF
2,59
2,86

Adam Ritter v. Burg: Compendium der höheren Mathematik. [Wien, 1859, Gerold.] Egészvászon kötésben, 3 táblával; az első 62 oldal hiányzik (!), ázott, dohos
12300.

1 000 HUF
2,59
2,86

Hazay István és Tárczy-Hornoch Antal: A Gauss-Krüger koordináták számítása. Budapest, 1951, Akadémiai Kiadó. Egészvászon kötésben
12301.

1 000 HUF
2,59
2,86

Tolnai: Orvos a családban I-V. kötet. Budapest, 1937, Tolnai Kiadó. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban, dombornyomott, aranyozott borítóval
12302.

4 000 HUF
10,36
11,43

Charles Darwin: Az ember származása I.-II. Ford. Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond és Dr. Madzsar József. Bp., 1910, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben jó állapotban
12303.

3 600 HUF
9,33
10,29

Othenio Abel: Lebensbilder aus der Tierwelt der Vorzeit. Jena, 1922. Gustav Fischer Kiadó. Számos illusztrációval, angolvászon kötésben, német nyelven, jó állapotban.
12304.

1 600 HUF
4,15
4,57

Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmivelésügyi minister megbizásából. 105 képpel. Képekkel ellátta Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. negyedik, bővített kiadás. Bp., 1914, A m. kir. földmivelésügyi miniszter kiadványa. Kiadói papírkötésben. 404p.
12305.

6 000 HUF
15,54
17,14

Glaser Aladár: Az oxygén szerepe a sejtlélekzés, növénytermelés és kórokozás szempontjából. Bp., 1928, Pátria 34p.
12306.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF