Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel / With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water pat...
Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en 1772. Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve 1772-1776. Bp., 2004, Országos Széchényi Könyvtár - Magyar-madagaszkári Baráti Társaság - Kossuth Kiadó. A francia nyelvű kézirat hasonmása, francia betűhű átirata és magyar fordítása, kiadói műbőr kötésben / Facsimile and transcription of the French text with Hungarian translation, f...
Magyarország Vármegyéi és Városai: Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye I. Szerk. Dr. Borovszky Samu. 92 oldal műmelléklettel, 320 képpel, ezek között egy térkép, 12 egész oldalas autotipia és több szövegkép. Bp., [1910], Országos Monografia Társaság - Légrády. Kiadói, dombornyomott, aranyozott, festett egészvászon kötésben, piros lapszélekkel, kissé kopottas állapotú (a kötés foltos, a gerincen kis sé...
Sophie Wörishöffer: Das Buch vom braven Mann. Bilder aus dem Seeleben. Mit vielen Bildern von Johs. Gehrts. Leipzig, 1911, Ferdinand hirt & John. Kiadói festett angolvászon kötésben, számos egészoldalas képpel illusztrált, a kötés néhol kopottas, egyébként szép állapotú / Painted linen binding, illustrated, binding somewhat worn, otherwise good condition
Olaszország remekei: Olaszország táj- és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek stb. gyűjteménye eredeti fényképek alapján Szerk.: Boross Vimos 1 köt. Bp. é.n. Rigler. 240p. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, kissé sérült félvászon kötésben / The beauties of Italy
Ferdinand Ossendowski: A sivatag népe. (The fire of desert folk). Utazás Marokkón keresztül. Budapest, é.n., Franklin-Társulat Kiadása. Egészvászon kötésben / Linen binding