Books: History

Number of items: 36

Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1846. évi kadás. melly a magyar királyi birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeknek  I. Földleírását II. Mostani polgári állapotát. III. A’ magyar nemzetnek történetét híven ábrázolja XII. toldalékkal. Pesten, 1846. Trattner-Károlyi. 320 p. 96 p. 16 p. Félbőr kötésben, elején firkákkal
12930.

Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1846. évi kadás. melly a magyar királyi birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeknek
I. Földleírását
II. Mostani polgári állapotát.
III. A’ magyar nemzetnek történetét híven ábrázolja XII. toldalékkal. Pesten, 1846. Trattner-Károlyi. 320 p. 96 p. 16 p. Félbőr kötésben, elején firkákkal

16 000 HUF
41,45
45,71

Tolnai világtörténelme ...Cholnoky Viktor, Ferenczy Zoltán, Radisich Jenő, Timon Ákos, Vámbéry Ármin... közreműködésével szerk. Mangold Lajos, Horváth Cyrill. I.-X. kötet (teljes). Bp. é. n. Tolnai Világlapja.  A civilizáció kezdetétől, 1908-ig. Képekkel és műmellékletekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, Egy két apró foszlástól a gerinceken eltekintve szép állapotban.
12931.

Tolnai világtörténelme ...Cholnoky Viktor, Ferenczy Zoltán, Radisich Jenő, Timon Ákos, Vámbéry Ármin... közreműködésével szerk. Mangold Lajos, Horváth Cyrill. I.-X. kötet (teljes).
Bp. é. n. Tolnai Világlapja.
A civilizáció kezdetétől, 1908-ig. Képekkel és műmellékletekkel gazdagon illusztrálva.

32 000 HUF
82,90
91,43

12932.

Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet.
I.: Ősműveltség és középkori kultúra.
II.: Magyar renaissance.
III.: A kereszténység védőbástyája.
IV.: Barokk és felvilágosodás.

40 000 HUF
103,63
114,29

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képekben. Bevezető kötet. Budapest 1887. Magyar Királyi Államnyomda. Sérült címlap
12933.

6 000 HUF
15,54
17,14

Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild: Oberösterreich und Salzburg. Bécs, 1889. Barna aranyozott vászonkötésben, benne számos fekete-fehér rajzzal, szép állapotban. A kötetből 4 levél hiányzik. Német nyelvű könyv.
12934.

4 000 HUF
10,36
11,43

A műveltség könyvtára - Magyarország története I-II. 2 kötet sok képpel, Bp., 1905 Athenaeum, Díszes, aranyozott félbőr kötésben. Jó állapotban
12935.

8 000 HUF
20,73
22,86

A műveltség könyvtára - Az Ókor, A Középkor, Az Újkor, A Legujabb kor története. 4 kötet sok képpel, Bp., 1905 Athenaeum, Díszes, aranyozott félbőr kötésben.
12936.

14 000 HUF
36,27
40,00

Láposi Haller Jenő Dr.: Igazságot Muraköznek! Bp., 1938, Magyar Nemzeti Szövetség. Tűzve, kiadói papírborítóban, 87p
12937.

4 000 HUF
10,36
11,43

Gaal Mózes: Magyar király-mondák. Gyula László rajzaival, 2. kiadás, 1905, Budapest, Franklin-társulat, megviselt állapotban, dombornyomott egészvászon kötésben
12938.

1 000 HUF
2,59
2,86

1913 Ferences Schematizmus. Esztergom, 1913 Buzárovits Gusztáv. Festett egészvászon kötésben. Szép állapotban.
12939.

3 000 HUF
7,77
8,57

Laczkó Géza: Rákóczi I-II. Bp., 1955, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban (a címlapon ajándékozó bejegyzéssel)
12940.

2 000 HUF
5,18
5,71

Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., [Pesti Napló]. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán több folt látható, egyébként szép állapotú példány
12941.

3 200 HUF
8,29
9,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF