Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1846. évi kadás. melly a magyar királyi birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeknek I. Földleírását II. Mostani polgári állapotát. III. A’ magyar nemzetnek történetét híven ábrázolja XII. toldalékkal. Pesten, 1846. Trattner-Károlyi. 320 p. 96 p. 16 p. Félbőr kötésben, elején firkákkal
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. II.: Magyar renaissance. III.: A kereszténység védőbástyája. IV.: Barokk és felvilágosodás. V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblá...
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild: Oberösterreich und Salzburg. Bécs, 1889. Barna aranyozott vászonkötésben, benne számos fekete-fehér rajzzal, szép állapotban. A kötetből 4 levél hiányzik. Német nyelvű könyv.
A műveltség könyvtára - Az Ókor, A Középkor, Az Újkor, A Legujabb kor története. 4 kötet sok képpel, Bp., 1905 Athenaeum, Díszes, aranyozott félbőr kötésben.
Gaal Mózes: Magyar király-mondák. Gyula László rajzaival, 2. kiadás, 1905, Budapest, Franklin-társulat, megviselt állapotban, dombornyomott egészvászon kötésben
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., [Pesti Napló]. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán több folt látható, egyébként szép állapotú példány