Number of items: 127

A Király Könyve. Lipcse - Budapest - Bécs, 1899, Herzig Miksa. XXIV, (ebből 1 lith. díszcímlap, 1 lith. műmell.; Koloman Moser) 322p. 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) + 6 feliratozott hártyapapír (ebből 1 kétlapos). A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrálták. Kiadói, bordázott gerincű, szecessziós, aranyozott, egészbőr díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. A kötés díszítőelemei (a zománcozott elemek és a fémsodrony) nagyrészt hiányoznak, belül a gerincnél meglazult, a lapok itt-ott foltosak, egy-két hártyapapír kijár
12574.

75 000 HUF
202,70
220,59
12575.

Eger, 1792. A Püspöki betűkkel. 1 t. címkép 4 sztl. lev. 411p.
Későbbi félbőr kötésben, jó állapotban

24 000 HUF
64,86
70,59
Jósika Miklós: Második Rákóczi Ferencz I-IV. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, belsejében Tátray József pecséttel.
12576.

8 000 HUF
Arab regék (Az Ezeregyéjszaka meséi) Ford. Vörösmarty Mihály I. kötet Pest, 1866. Heckenast Gusztáv. 1 t. (lith. díszcímlap), 471 p.; Bordázott félbőr kötésben
12577.

Arab regék (Az Ezeregyéjszaka meséi) Ford. Vörösmarty Mihály I. kötet
Pest, 1866. Heckenast Gusztáv. 1 t. (lith. díszcímlap), 471 p.; Bordázott félbőr kötésben

10 000 HUF
27,03
29,41
P. Virgilii Maronis Opera, cum interpretatione et nonnullis notis P. Caroli Ruaei Soc. Jesu. Tom I-III. (Bucolica, Georgica, Aeneidos, Exerciationibus Rhetoricis). Tyrnaviae, 1760, Typis Academicis Societ. Jesu. Eredeti félbőr kötésben, jó állapotban
12578.

18 000 HUF
48,65
52,94
12579.

12 000 HUF
32,43
35,29
Wilhelm Traugott Krug: System der practischen Philosophie. Zweiter Theil: Tugendlehre. Wien, 1818, Franz Härterschen Buchhandlung. Korabeli papírkötésben, jó állapotban / Original paper binding, nice condition
12580.

Original paper binding, nice condition

4 000 HUF
12581.

12 000 HUF
32,43
35,29
12582.

8 000 HUF
Dickens Károly: Dombey és fia I.-V. kötet. Teljes! - fordította Bús Vitéz. Bp., 1874 Franklin. Félbőr kötésben (egy kötet gerincén kisebb szakadás)
12583.

8 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó Bp., 1893. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. 3 lap sérült és kijár, egyébként szép példány.
12584.

Mikszáth Kálmán: Club és folyosó
Bp., 1893. Révai Testvérek kiadása
Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. 3 lap sérült és kijár, egyébként szép példány.

6 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Első kiadás! Bp., 1890. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. néhány lap kijár egyébként szép példány.
12585.

Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Első kiadás!
Bp., 1890. Révai Testvérek kiadása
Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. néhány lap kijár egyébként szép példány.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF