Radó Antal: Idegen költők albuma. Műfordítások a XIX. század lyrájából. Mannheimer Gusztáv, Cserépy Árpád és mások eredeti rajzaival. Bp., 1891, lampel Róbert. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, gerince kissé sérült, jó állapotban.
Fenelon, Francois: Les aventures de Telemaque, fils d'Ulysse oder wunderbare Begebenheiten Telemachs... Linz 1795, Trattern. 24 rézmetszetű képpel, belül elvált, megviselt félbőr kötésben / with 24 etchings in half leather binding
Magyar vasutasok albuma. Írták: Rákosi Jenő, Tormay Cécile, Szederkényi Anna stb. Szerk. Vass István. Bp., 1927, (Apostol-ny.). Kiadói, aranyozott félvászon kötésben, irredenta mottókkal, fotókkal illusztrált. (a gerinc belül levált)
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. Hetedik bővített kiadás sajtó alá rendezte Bánóczi József, 1-5. kötet. Kiadói aranyozott festett egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban.
Arany János összes munkái Új lenyomat. V. Prózai dolgozatok. Bp., 1900. Franklin. A sorozat az 1883-89-es Ráth-féle kiadás új lenyomata. Díszes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Könyvtári duplum
Surányi Miklós: Egyedül vagyunk. Bp., 1936, Singer és Wolfner, Corvina Könyvkötészet. Kiadói egészbőr kötés, gerincnél kissé sérült, egyébként jó állapotban.