Ignotus: Egy év történelem. Jegyzetek 1914 tavaszától 1915 nyaráig. Bp., 1916, Athenaeum. A Nyugat főszerkesztőjének írásai a világháború első évének eseményeiről. Papírkötésben, a lapok egy része kijár.
Eckhart Ferenc: Magyarország története. Bp., 1942, Renaissance Könyvkiadóvállalat. Kopottas félvászon kötésben, egyébként jó állapotban, a belső kötéstáblán címkével: "A magyar királyi vallás- és közoktatási miniszter ajándéka".
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. 2. bővített kiad. Bp. 1890. Arad sz. kir. város tulajdona. Lampel. 222p. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Festett, kiadói, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer Nándor műhelyéből.
Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú