François Villon balladái, Faludy György átköltésében. Bp., 1991, Magyar Világ. Aranyozott bőr kötésben, 20. számozott példány, készült 1200 példányban. Jó állapotban.
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp., 1911 Franklin,szép díszes, fémcsattal kiadói bársonykötésben, aranyozott lapszélekkel. A bársony kopottas a gerincnél, egyébként szép állapotú.
Csokonai Vitéz Mihály: A' tavasz. Festő versezet Kleist Német Munkáiból,hozzájárulnak Kleistnak némelly apróbb darabjai.
A kötetben önálló címlappal a további művek: 1. Lilla. Érzékeny dalok III könyvben. 2. Ódák két könyvben. 3. Anakreoni dalok. 4. Béka-egér-harcz.
Lipcsében, 1843, Köhler Károly Ferencznél, Budapesten Emich Gustávnál. Kiadói félvászon kötésben, aranyozott gerinc. Fedőlap kissé kopottas, gerinc egy szakaszon szakadt.
Jókai Mór: Régi jó táblabírák. I-II. kötet. Pest 1870. Első kiadás. Heckenast Gusztáv tulajdona. Exlibris Familiae Gerlóczy. Kiadói félvászon kötésben. Jó állapotú.
Prisvin, Michail: A fekete arab. - Két elbeszélés. Fordította: Haiman Hugó. Gyoma, 1928. Kner Izidor. 115 p. Kozma Lajos könyvdíszeivel. Kissé sérült papírkötésben
Claire Kenneth [Kölcsey Kende Klára]: Holdfény Hawaiiban. New York, 1962, Bárdossy&Nonn. A hányatott sorsú Amerikába emigrált magyar írónő által dedikált, 1692. számú sorszámozott példány. Vászonkötésben, jó állapotban.
Schreiber Dániel dr. : Daktiloszkópia. Bp., 1925, Arany János Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Számos szövegközti rajzzal, fényképpel, kihajtható ujjnyomatlappal illusztrálva. Kiadói papír kötésben. A fedőlap viseletes.
Gyöngysorok. báró Eötvös József összes szép irodalmi műveiből fűzte Vachott Sándorné. Pest., 1861. Heckenast Gusztáv. A rendkívül ritka könyv korabeli, kézzel írott másolata 336p. Korabeli, sérült egészvászon kötésben