Magyar lexikon. Az összes tudományok encziklopédiája 16 kötet, teljes sorozat. Szerk. Somogyi Ede. Bp. 1878-1885. Rautmann - Wilckens (Pallas). A fedőborítók többségében kopottas állapotban, az első lapok több kötetben kiszakadtak, egy lap hiányzik.
Wilhelm Gusztáv: Gyárak, pályaudvarok és villamos erőközpontok világítása. Bp., 1932, Ifj. Kellner Ernő Könyvnyomdája. Kiadói Papírkötésben. Jó állapotban.
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I.: A-Cs. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Vászonkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Darwin, Charles: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben I-II. kötet. Fordította dr Mikes Lajos. Bp., 1911, Athenaeum. Félvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Csongor György, Hankó Vilmos dr.: Chemia és Árúismeret a felső kereskedelmi iskolák kereskedelmi akadémiák használatára. I. rész. Számos képpel. Harmadik kiadás. Bp., Lampel.
Kiadói papírborítóban.