Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
3 db Napóleonról szóló könyv: Meyrac, Albert: Les amours secrètes de Napoléon Ier d'après les pamphlets de l'époque et ceux de la restauration. Párizs, [1925], Albin Michel (Chroniques indiscrètes et galantes d'autrefois). Kicsit szakadt papírkötésben.; Napoléon a bord du "Bellérophon". Souvenirs du capitaine de vaisseau F. L. Maitland, et de l'aspirant de marine George Home. Párizs...
Balassa József dr.: Legényfok. II. A szabadkőművesség kézikönyve. Kézirat gyanánt. Budapest, 1947, A magyarországi Szimbolikus nagypáholy. Kissé viseltes állapotban.
Kossuth Lajos iratai. IV. kötet. Sajtó alá rendezte Helfy Ignácz. Bp. 1894, Athenaeum. Aranyozott, festett borító, festett lapszél, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. Gerince az egyik saroknál kicsit szakadt, egyébként jó állapotú.
Johann Christian v. Engel (Engel János Keresztély): Geschichte des ungrischen Reichs. 1. kötet, Wien, 1813 Camesianischen Buchhandlung. Korabeli, igényesen restaurált félbőr kötésben