Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Budapest, é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Sok képpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Márki Sándor dr.: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Történeti életrajzok. A Bay Ilona-Pállyadíjjal jutalmazott mű. II. kötet. 1707-1708. Budapest, 1909, A Magyar Történelmi Társulat. Újrakötött félvászon kötésben, jó állapotban.
Haypál Tibor: Névadóink. Készült a Munkásőrség Országos Parancsnokság Propaganda és Sajtó Osztályának gondozásában. é.n. Fotókkal illusztrált kiadvány.
Kossuth Lajos iratai. IV. kötet. Sajtó alá rendezte Helfy Ignácz. Bp. 1894, Athenaeum. Aranyozott, festett borító, festett lapszél, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. Gerince az egyik saroknál kicsit szakadt, egyébként jó állapotú.
Garami Ernő: Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok írta - - A címlapokat és az ajánlást Biró Mihály rajzolta. Leipzig-Wien, 1922, Pegazus Kiadás. Korabeli kartonkötésben
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmult század politikai eszményei. Budapest, é.n., A Könyvbarátok Szövetsége Kiadása, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kemény kötésben, fedőlap ill., gerinc kissé viseletes állapotban, egyébként jó állapotban.
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.