Forel Ágoston professor dr. Med.: Az idegek és a szellem egészségtana ép és beteg állapotban. Az egészségápolás könyvtára szerkeszti Sugár K. Márton dr. 10 ábrával. Budapest, é.n., Légrády testvérek. Foltos, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
Schalle Albert dr.: A Kneippkúra. A természetes és eredményes gyógymód. 31 képpel. Budapest, é.n., Élet Egészség kiadás. Kiadói egészvászon kötésben. Kissé viseltes állapotban.
Reismann Adolf dr.: Magyar bábakönyv. A bábai hivatás gyakorlásáról. Budapest, 1934, Magyar Királyi Állami Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, fedőlap kissé viseltes állapotban.
K. B. Lehmann prof. dr., R. O. Neumann prof. dr. Med. et Phil: Bakterologie und Bakterologische Diagnostik. Atlas und Grundriss. München, 1910, J. F. Lehmanns. Színes képekkel illusztrált kiadvány. Dombornyomott, aranyozott, kiadói vászon kötésben, jó állapotban.
Achille Loria: A szociológia feladata és iskolái. Fordította: Pór Ödön. Budapest, 1907, Grill Károly. Kissé kopottas egészvászon kötésben, szennylap kijár.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és ipar-üzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kesőbbi félvászon kötésben. Kissé foltos (egy lapba szöveget nem érő belevágás)
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Színes térképekkel,fényképekkel és sok illusztrációval gazdagítva, melyek egy része 2 oldalas, kihajtható. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, hátsó gerincnél szétvált, sarkoknál kissé kopottas állapotban, borítója foltos, az egyik kihajtható illusztráció a hajtásnál szétvált.