Churchill nyilatkozik a szovjetről. Bp., [1944], Stádium. Érdekes világháborús karikatúrákkal, az 1944-es kiadás reprintje. Papírkötésben, jó állapotban.
Teleszky János: A magyar állam pénzügyei a háború alatt. Bp. 1927. MTA. 427 p. A Carnegie- Alapítvány kiadványai. Egészvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. I. kötet. Az 1859-ki olasz háboru korszaka. Bp., 1880, Athenaeum. Kossuth rézmetszetű arcképével. 526p. Foltos lapok, belül elvált kötés
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
Farkas László dr.- Molnár Béla: Magyar Történelem. A legrégebbi időktől a szatmári békéig. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papir kötésben.
Marczinkó ferenc dr.- Vitéz Pálfi János dr.- Várady Erzsébet dr.:A legújabb kor története a francia forradalomtól napjainkig. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papír kötésben.