Rajk László és társai a népbíróság előtt. 3. kiad. Bp., én., Szikra. Szélein szakadozott papírkötésben, egyébként jó állapotban.; Rajk-dosszié. Soltész István dokumentumválogatása. [Bp.], [1989], Láng Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Gracza György: Magyar szabadságharc története. V. kötet. Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel s a Bécsi Csász. Udvari Levéltár képeivel. Budapest, é.n., Lampel. Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel. A gerinc kis javításra szorul, egyébként jó állapotban.
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmult század politikai eszményei. Budapest, é.n., A Könyvbarátok Szövetsége Kiadása, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói kemény kötésben, fedőlap ill., gerinc kissé viseletes állapotban, egyébként jó állapotban.
Rákosi Mátyás élete képekben. Ez az album népünk és pártunk bölcs vezére és tanítója Rákosi Mátyás elvtárs 60. születésnapjára készült. Bp., 1952, Szikra. Kiadói vászon kötésben.
3 db történelmi témájú könyv: Incze Miklós, Makkai László: A polgári forradalmak és az újkor. Bp., 1969, Minerva. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.; Besnyő Miklós: Történetek a középkorból. Történelmi olvasókönyv az általános iskola 6. osztálya tanulói számára. Bp., 1971, Tankönyvkiadó. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.; Devecseri Lászlóné, Major József: Történetek az újkorból. Történelmi olvasókönyv az általános iskola 7. osztálya számára. Bp., 1974, Tankönyvkiadó. Későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
2 db őstörténeti könyv: Vértes László: Kavics Ösvény. A vértesszőlősi előember regénye. Bp., 1969, Gondolat. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.; Gáboriné Csánk Vera: Az ősember Magyarországon. Bp., 1980, Gondolat. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.