Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla. A világjárás hősei. Fordította: Z. Tábori Piroska. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
W.B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Megyery Ella: Egy tavasz Marokkóban. Eredeti felvételekkel. A világjárás hősei. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, fotókkal illusztrált, jó állapotban.
A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Hedin, Sven: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta [és fordította] Dr. Thirring Gusztáv. Térkép nélkül.
Budapest, [1902]. Lampel. 220p. + 15 t. + 2 térkép. Első magyar kiadás. (Kissé kopott széllel)
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Hedin, Sven: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Bp., [1937], Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, nagyon szép állapotban.
Geszty Júlia: Rejtelmes Kelet. Egy magyar lány utazása Indiában, Sziámban, Jáva szigetén, Kínában, Japánban, Koreában, Mancsukóban. A szerző fényképeivel. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Egészvászon kötésben, jó állapotban.
Amundsen, Roald: Amundsen Északi útja. (Az Északnyugati átjáró). A szerző arcképével, műmelléklettel, és térképpel. A hat világrész utazások és fölfedezések. Szerkeszti: Halász Gyula. Budapest, é.n., Világirodalom Könyvkiadóvállalat Weiler és társa. Kissé viseltes félvászon kötésben.
Baedeker, Karl: Schweden, Norwegen nebst den Reiserouten durch Danemark und ausflügen nach spitzbergen und Island. Mit 42 Karten, 26 planen mehreren kleinen panoramen und grundrissen. Leipzig, 1906, Karl Baedeker.
H.W. van Loon: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
H. R. Knickerbocker: Vörös gazdálkodás-fehér jólét. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.