Kálti Márk Képes krónikája a magyarok tetteiről. Chronicum Pictum. Marci de Kalt Chronica de gestis Hungarorum. (Fordította és a jegyzeteket összeállította Geréb László) (Bp.), 1959. Magyar Helikon. 254+(2) p. Megjelent 700 számozott példányban, ez a 93-as. (Monumenta Hungarica III.) Kiadói, aranyozott egészbőr kötésben.
Magyar Kelemen: Kormányzónk, Vitéz Nagybányai Horthy Miklós rövid életrajza. Bp., 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, belsejében rajzzal, lapok több helyen foltosak, kopottas állapotban.
Remellay GusztávM Multunk hölgyei hazai történelem. Regényes krónika-modorban magyar hölgyek számára. II. kötet. Pest, 1861, Engel és Mandelló. Aranyozott félvászon kötésben.
Budapest áramellátásának története. 1893-1933. Bp. 1934. Budapest Székesfőváros Elektromos Művei. (Bp. Székesfőv. Háziny.) 297 l., 20 t. (15 kihajtható). 249 szövegközti ábrával (ábrák, táblázatok, grafikonok, térképek, fotók, stb.) Aranyozott kiadói vászonkötésben. Több lap összeragadva
Hevesvármegyei ismertető és adattár. Főszerk.: Ladányi Miksa. Bp., 1936, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Magyar városok és vármegyék monográfiája 20.). Kicsit laza, díszes gerincű vászonkötésben, az első 16 lap kijár
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.