https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 34

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Berlász Jenő: A magyar jobbágykérdés és a bécsi udvar az 1790-es években. Budapest, 1942, Athenaeum. Kissé foltos kiadói papír kötésben.
13111.

Berlász Jenő: A magyar jobbágykérdés és a bécsi udvar az 1790-es években. Budapest, 1942, Athenaeum. Kissé foltos kiadói papír kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,65
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Nagy Imre: Egy évtized. Válogatott beszédek és írások. 1. kötet. Bp. 1954, Szikra. 1. 1945-1947. 484 l.Kiadói vászonkötésben
13112.

Nagy Imre: Egy évtized. Válogatott beszédek és írások. 1. kötet. Bp. 1954, Szikra. 1. 1945-1947. 484 l.Kiadói vászonkötésben

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,65
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
1954 Nagy Imre: A kormány félévi tevékenysége és az 1954. évi feladatok Bp., 1954. Szikra. 44p.
13113.

1954 Nagy Imre: A kormány félévi tevékenysége és az 1954. évi feladatok Bp., 1954. Szikra. 44p.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
6,90
EUR
,
7,43
USD
Number of bids:
0
Farkas László dr.- Molnár Béla: Magyar Történelem. A legrégebbi időktől a szatmári békéig. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda.	Papir kötésben. Marczinkó ferenc dr.- Vitéz Pálfi János dr.- Várady Erzsébet dr.:A legújabb kor története a francia forradalomtól napjainkig. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papír kötésben.
13114.

Farkas László dr.- Molnár Béla: Magyar Történelem. A legrégebbi időktől a szatmári békéig. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papir kötésben.
Marczinkó ferenc dr.- Vitéz Pálfi János dr.- Várady Erzsébet dr.:A legújabb kor története a francia forradalomtól napjainkig. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papír kötésben.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,65
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
1
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
13115.

Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,31
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
13116.

Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
47,75
EUR
,
51,43
USD
Number of bids:
0
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a Budapesti Szemle 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
13117.

Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Ballagi Aladár Dr.(szerk.), Balla Károly, Bányai Elemér dr., Ferenczy Zoltán dr., Kiss József, Koch Nándor dr., Londesz Elek, Mikes Lajos dr., Palágyi Menyhért dr., Radisich Jenő, Timon Ákos dr., Vámbéri Ármin, Zilahi Kiss Béla közreműködésével: Tolnai világtörténelme. I-X. kötet. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben. Koruknak megfelelő állapotban.
13118.

Ballagi Aladár Dr.(szerk.), Balla Károly, Bányai Elemér dr., Ferenczy Zoltán dr., Kiss József, Koch Nándor dr., Londesz Elek, Mikes Lajos dr., Palágyi Menyhért dr., Radisich Jenő, Timon Ákos dr., Vámbéri Ármin, Zilahi Kiss Béla közreműködésével: Tolnai világtörténelme. I-X. kötet. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben. Koruknak megfelelő állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,22
EUR
,
22,86
USD
Number of bids:
0
Holzwarth, Franz Joseph, Dr.: Világtörténet. VI.-VII. kötet A második javított kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. I-IX. kötet. Temesvár, 1892. Csanád-egyházmegyei könyvsajtó. Korabeli félbőr kötésben, közepes állapotban
13119.

Holzwarth, Franz Joseph, Dr.: Világtörténet. VI.-VII. kötet A második javított kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. I-IX. kötet. Temesvár, 1892. Csanád-egyházmegyei könyvsajtó. Korabeli félbőr kötésben, közepes állapotban

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,57
EUR
,
20,00
USD
Number of bids:
0
Frantisek Kulhanek: Kronika československá I.-V. Teljes / komplett. Praha, 1923. In 5 volumes, one page damaged. In full linen binding.
13120.

Frantisek Kulhanek: Kronika československá I.-V. Teljes / komplett. Praha, 1923. In 5 volumes, one page damaged. In full linen binding.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Négy könyv egybe kötve: Vértesi Arnold: A rőtszakállu Frigyes császár története. Budapest, 1878, Franklin. Ballagi Béla dr.: Az éjszak-amerikai Egyesült államok megalapítása. Bp., 1886, Franklin. Szalay László: A tatárjárás Magyarországon 1241-1242. Bp, 1911, Franklin. Gaal Mózes: Deák Ferenc élet- és jellemrajz. Bp., é.n., Franklin. Modern félvászon kötésben.
13121.

Négy könyv egybe kötve: Vértesi Arnold: A rőtszakállu Frigyes császár története. Budapest, 1878, Franklin. Ballagi Béla dr.: Az éjszak-amerikai Egyesült államok megalapítása. Bp., 1886, Franklin. Szalay László: A tatárjárás Magyarországon 1241-1242. Bp, 1911, Franklin. Gaal Mózes: Deák Ferenc élet- és jellemrajz. Bp., é.n., Franklin. Modern félvászon kötésben.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,71
EUR
,
4,00
USD
Number of bids:
1
Lewis Henry Morgan: Az ősi társadalom /vagy kutatások az emberi fejlődés menetéről a vadság állapotából a barbárságon át a civilizáció felé/. Ford.: Bodrogi Tibor, Bónis György. Bevezető tanulmány, függelék: Bodrogi Tibor, lektorálta: Ortutay Gyula. Bp., 1961, Gondolat, /Franklin-ny./. 1 t. (a szerző fényképe), 450p. Aranyozott kiadói vászonkötésben, megjelent 3000 példányban Rendkívül ritka! Jó állapotú könyvtári másodpéldány
13122.

Lewis Henry Morgan: Az ősi társadalom /vagy kutatások az emberi fejlődés menetéről a vadság állapotából a barbárságon át a civilizáció felé/. Ford.: Bodrogi Tibor, Bónis György. Bevezető tanulmány, függelék: Bodrogi Tibor, lektorálta: Ortutay Gyula. Bp., 1961, Gondolat, /Franklin-ny./. 1 t. (a szerző fényképe), 450p. Aranyozott kiadói vászonkötésben, megjelent 3000 példányban Rendkívül ritka! Jó állapotú könyvtári másodpéldány

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment