Historical documents, manuscripts

Number of items: 37

cca 1520 Észak-olaszországi korabeli kotta, 3 színű tintával, pergamenen. Díszes iniciálékkal./ Vintage Italian antiphonar leaf 47,5x35,6cm
11881.

55 000 HUF
142,49
157,14
Ólom plomba Marcantonio Memmo (1536-1615) velencei dózse (1612-1615) idejéből, két oldalán "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." ill. "M. Ant. Memo [...]" felirattal, a szélein erős lekopásokkal, d: 3,5 cm /  Lead seal from the time of Marcantonio Memmo (1536-1615), Doge of Venice (1612-1615) with inscriptions "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." and "M. Ant. Memo [...]" on the two sides, with damages on the dges, d: 3,5 cm
11882.

Ólom plomba Marcantonio Memmo (1536-1615) velencei dózse (1612-1615) idejéből, két oldalán "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." ill. "M. Ant. Memo [...]" felirattal, a szélein erős lekopásokkal, d: 3,5 cm /

1 000 HUF
2,59
2,86
1645 Német nyelvű levél Körmöcbánya magisztrátusa számára, a külzetén rányomott viaszpecséttel / 1645 A letter in German, sent to the magistrate of Kremnitz, with vax seal on it
11883.

5 000 HUF
12,95
14,29
11884.

1782 II. Ferdinánd magyar király (1619-1637) 1630. évi átíró oklevelének hiteles másolata, amelyben átírja Telekessy István leleszi prépost, később egri püspök ugyanazon évi átíró oklevelét, aki átírja II. Rudolf magyar király (1576-1608) 1601. évi átíró oklevelét, aki átírja hetesi Pethe Márton (1552-1605) nagyváradi püspök, későbbi bács-kalocsai érsek oklevelét, amelyben megerősíti Olaszliszka m...

12 000 HUF
31,09
34,29
11885.

40 000 HUF
103,63
114,29
cca 1900 József Nádor és felesége ismeretlen alkotó akvarelljén. Képeslap méretben
11886.

2 000 HUF
5,18
5,71
1902 Darányi Ignác földművelésügyi miniszter által küldött vasúti szabadjegy és saját kézzel írt sorai saját névjegykártyán Szél Kálmán református esperesnek, Tisza Kálmán miniszerelnök temetésére tartó vonatra
11887.

6 000 HUF
15,54
17,14
1918 Bp., A Szent Lukács Gyógyfürdő újévi üdvözlő levele, mely egyúttal tájékoztat az újévi megrendelések lehetőségéről és a fürdő által fenntartott hadikórház tevékenységéről
11888.

1 600 HUF
4,15
4,57
11889.

38 000 HUF
98,45
108,57
11890.

4 600 HUF
11,92
13,14
1810 Rudnay Sándor hercegprímás aláírása saját nyomott levélpapírján kiadott okmányon
11891.

5 000 HUF
12,95
14,29
1834 Buda, A budaörsi Bösinger Mayerhof szőlőbirtok(szőlészet) tervrajza, 53x36 cm
11892.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF