Szabó Lőrinc: Buddha tenyerén. A költő keleti tematikájú versei. Összeáll.: Steinert Ágota. Bp., Helikon, 1991. A Helikon Könyvbarátok Köre tagjai számára készült, névre szóló, limitált példányszámú kiadás, Suedel Luxe velúrkötésben, jó állapotban.
Omar Khajjám: Rubáíját. Ford.: Szabó Lőrinc, illusztrálta Szász Endre. Bp., 1979, Magyar Helikon. Vászonkötésben, kicsit kopott papír védőborítóval, jó állapotban.
A párizsi hóráskönyv. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára Ant. 76. jelzetű 1510-ben készült könyvének hasonmás kiadása, a kísérőtanulmányt írta: Csapodi Csaba. Bp., 1985, Helikon. Velúrkötésben, papír védőtokkal, jó állapotban.
Fables Choisies Mises en vers par monsieur De La Fontaine avec un nouveau commentaire par M. Coste. I.-IV. Paris, 1759. Aves Approbation & Privilége du Roi. 284p. Kb 120 metszett illusztrációval. Egészbőr kötésben, borítók részbel elválva. Ritka! / 4 parts in one volume. With about 120 etched illustrations. One for each fable. In damaged full leather binding.
Kuprin, [Alekszandr Ivanovics]: Szulamit. Bp., 1957, Európa. Számos színes illusztrációval. Vászonkötésben, szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-17. kötet. Egy pótkötettel. Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. 3 gerince sérült, a többi kötet ép, néhol kopásokkal. Komplett vármegyés térképsorozattal és egyéb litho táblákkal