Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben c. sorozat 3 füzete: 86. Stiria (3. füz.); 131. Az Osztrák Tengermellék és Dalmácia (4. füz.); 318. Bukovina (4. füz.). Bp., é. n., Magyar királyi államnyomda. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
G.M. Malenkov: A Központi Bizottság beszámolója az SzK(b)P XIX. kongresszusának. Bp., 1952, Szikra. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Dr. Rudas László: Klasszikus kapitalizmus és imperializmus(Előadás haladó tanfolyamok számára). Magyar Kommunista Párt Kiadása. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Adenauer, Konrad: "A demokrácia nálunk világnézet" Beszédek és beszélgetések (1946-1967). Bp., 2013, Konrad Adenauer Stiftung. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története II. köt: Magyarország a vegyes házból származott királyok korában. Bp., 1895, Lampel Róbert. Kiadói, festett, egészvászon kötésben
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-ház kihaltáig. Bp., 1895, Lampel Róbert. Kiadói, festett, egészvászon kötésben
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.