Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok az ifjúság és a nép számára. Új kiadás. 300 képpel. Budapest, 1909, 'Otthon'-Nyomda. Dombornyomott, szecessziós, egészvászon kötésben. Megviselt állapotban
Seress Imre: Az ifjúság és a világháború 1915-1916. A világháború története az ifjúság számára. Több száz arcképpel, csataképpel és eredeti harctéri felvétellel II. kötet. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat kiadása. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon kötés, belül a gerincnél levált, kopottas állapotban.
Egyetemes történet. Szerk. Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Komplett sorozat. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Kiad. A Magyar Szemle Társaság. Bp., [1935]-1937., Révai. 4 db.Első kiadás. Egységes korabeli, márványmintás félbőr kötésben, a k...
Die große Zeit. Illustrierte Kriegsgecshichte. Band I. Mit zahlreichen Bildern, Karten und Kunstbeilagen. Berlin/Wien, 1915, Verlag Ullstein&Co. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban / full linen binding, with small fault on the spine, good condition
Lewis Henry Morgan: Az ősi társadalom /vagy kutatások az emberi fejlődés menetéről a vadság állapotából a barbárságon át a civilizáció felé/. Ford.: Bodrogi Tibor, Bónis György. Bevezető tanulmány, függelék: Bodrogi Tibor, lektorálta: Ortutay Gyula. Bp., 1961, Gondolat, /Franklin-ny./. 1 t. (a szerző fényképe), 450p. Aranyozott kiadói vászonkötésben, megjelent 3000 példányban Rendkívül ritka! Jó á...
3 db könyv-Dwight D. Eisenhower: Keresztes háború Európában. Bp., 1982, Zrínyi. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban; Anthony Price: A legsötétebb óra. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban; Ludovic Kennedy: Óriások csatája. A Bismarck csatahajó üldözésének és elsüllyesztésének története. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.