Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belső előlap, hátlap és címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt, néhány lap foltos, kopottas állapotban.
Ávédik Félix: Északi rokonainknál és barátainknál. Az előszót írta Pekár Gyula. Bp., 1927, Belügymin. Kisérleti ny. 123 p. Korabeli félvászon kötésben.
Griebens Reiseführer 210. köt.: Hohen tauern udn Osttirol. 1939. Kihajtható színes térképmelléklettel (Csehország és Ausztria nélkül), papírkötésben, a borítók itt-ott szakadozottak, egyébként jó állapotban.
cca 1930 Piemonte Turistico. Consigli Provinciali dell'Economica di Torino-Aosta-Vercelli-NOvara-Cunco-Alessandria. Sok képpel, kissé elvált fűzéssel / with many pictures, slightly parted inner part
Albrizzi, Giovanni Battista: Forestiero illuminato intorno le cose piu rare, e curiose, antiche, e moderne della citta di Venezia, e dell'isole circonvicine : con la descrizione delle chiese, monisteri, ospedali, tesoro di S. Marco, arsenale, fabbriche pubbliche, pitture celebri, funzioni e divertimenti, e di quanto v'e di piu riguardevole : opera adornata di vedute in rame I.-II. Venezia, 1792. G...
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. Második rész: [Budapest a középkorban.] Harmadik rész: Kútfő bírálatok. Melléklet a Budapest története második részéhez. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. 1-3. kötet. Budapest, 1878-1885, Athenaeum. Az első kötet félvászon kötésben, a 2 ill. a 3. kötet bordázott gerincű, aranyozott,félbőr kötésben. Festett lapszélek....