Vargyas Endre: Magyar szabadságharc története 1848-1849-ben, a magyar nép számára. Második, bővített kiadás. Bp., 1879, Mehner Vilmos. Egészvászon kötés, megviselt állapotban.
Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. 16 t. Aranyozott kiadói félbőr kötésben.
Nagykállói Fényes István: Debrecen városának, ez keresztyén res-publicának az 1664-ik esztendőben esett minden dolgairól való verses krónika. S. a. r.: Mata János. Bp., 1943, Exodus Könyvkiadó. Szakadt gerincű papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, gerince utólag ragasztott, egyébként jó állapotban.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Hatodik kötet. Magyarország története II. Mátyástól III. Ferdinánd haláláig. Írta Angyal Dávid. Budapest, 1898, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc kissé javításra szorul, a hátoldal elszíneződött, egyébként jó állapotban.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban
Gracza György: Magyar szabadságharc története. I.-V. kötetek. Reprint kiadás! Komplett! Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel s a Bécsi Csász. Udvari Levéltár képeivel. Budapest, é.n., Lampel. Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, hibátlan állapotban
Makkai-Szász: Erdély története napjainkig I.-III. kötet. Bp., 1988 Akadémiai kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval, lapok felső éle kissé koszolódott