Berze Nagy-György-Horger-Solymossy-Szendrey-Tolnai-Viski-Zlinszky: A magyarság néprajza. Szellemi néprajz I. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. Tárgyi néprajz II. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, belső címlap ragasztott, kissé kopottas állapotban.
Bartha-Gőnyey-Kodály-Lajtha-Schwartz-Solymossy-Szendrey-Szendrey: A magyarság néprajza. Szellemi néprajz II. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. Tárgyi néprajz I. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Vörösmarty összes művei I., II., IV. kötet (Epikai költeményei, Lyrai költeményei, Drámai költeményei)- Sajtó alá rendezte Gyulay Pál, Bp. 1884-1885, Méhner, Franklin társulat, Dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (1 lap sérült, a kötések szép állapotban)
Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1900, Pesti Napló. Illusztrált, kiadói aranyozott egészvászon kötés, két lap erősen sérült, kijár, a többi jó állapotban
Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált, kiadói egészvászon kötés. Kopottas állapotban.
Arany János összes munkái Új lenyomat. V. Prózai dolgozatok. Bp., 1900. Franklin. A sorozat az 1883-89-es Ráth-féle kiadás új lenyomata. Díszes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Könyvtári duplum