A természet világa: Kémia I.-II. kötet. Bp. 1938-1939. Kir. Magy. Term.Tud. Társ. A Természettudományi Társulat 100 éves fennállásának emlékére adta ki ezt a reprezentatív munkát. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Richard, J.: Oczeánográfia Ford.: Pécsi Albert Bp. 1912. Kir. M. Termtud. Társ. 576 p. 344 képpel és ábrával. Kiadói, illusztrált, aranyozott Gottermayer egészvászon sorozatkötésben. Hátulján foltos.
Brehm Alfréd: Az állatok világa egy kötetben. Átdolgozta Rapaics Raymund. Szerző arcképével, 10 színes műmelléklettel, 44 egészoldalas és 268 szövegképpel. Bp., Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. Facsimile kiadás! Bp., 1989, Maecenas. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, festett lapszélek, jó állapotban.
A természet világa I.-III. kötet. A csillagos ég. I. A légkör. II. A föld és a tenger. III. Bp. 1938-1939. Kir. Magy. Term.Tud. Társ. A Természettudományi Társulat 100 éves fennállásának emlékére adta ki ezt a reprezentatív munkát. Kopottas, foltos, kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Emery, Henry: A növények élete. A növényvilág leírása. 432 ábrával és műlapal. Bp., 1883. Franklin ny. 783 p. Kiadói, aranyozott gerincű, bordás félbőr kötésben.
Bernátsky Jenő: Bevezetés a növénykórtan elemeibe. A fontosabb gazdasági növények betegségei. Bp., [1929], Athenaeum (Gazdasági tanácsadó 31.). Papírkötésben, jó állapotban.
Husz Béla: A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.