VÉDETT!! 1718 III. Károly magyar király címereslevele Török István és felesége, Tissin Annamária, fiai, József és Imre valamint lányai, Katalin és Franciska részére. Az oklevél elején ép, festett címerképpel, kék-sárga-vörös-fehér sodratú fatokos uralkodói függőpecséttel, a plicán kihirdetési záradékkal. Több helyütt restaurált, de megviselt állapotban, elhalványodott szöveggel, szakadásokkal, penészfoltokkal. / PROTECTED BY THE HUNGARIAN CULTURAL HERITAGE OFFICE
XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm
1803 Helytartótanácsi levél gróf Hadik János (1755-1833) kamarás saját kezű aláírásával / Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Johann Hadik
1831 Helytartótanácsi levél gróf Pálffy Fidél, főtárnokmester, a hétszemélyes tábla bírája és Petrovics Jakab titkár saját kezű aláírásával /
1831 Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Jacob Petrovits
1842.,folyamodvány, a Királyi Tanács levele Corneli János káptalani helynökhöz, a Nagyváradi görög katolikus egyházmegye megbízott ordináriusához, ex offo levél, száraz pecséttel
1848 Zemplén vármegye közgyűlésének május 22-i nyomtatott levele Moson vármegyének, amelyben támogatásukról biztosítják őket és kiállnak az újonnan hozott törvények és az első felelős magyar kormány mellett, kis hiánnyal, rányomott viaszpecsét maradékával