Floericke Kurt: Deutsches Vogelbuch für Forst- und Landwirte, Jäger, Naturfreunde und Vogelliebhaber, Lehrer und die reifere Jugend und für alle Gebildeten des deutschen Volkes.Stottgart 1907 Kosmos. Biai-Föglein István (1905-1974) festő tulajdonosi bejegyzésével. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Sachs-Villate: Enzyklopädisches Franzözisch-Deutsches und Deutsch-Franzözisches Wörterbuch mit Angabe der Aussprache nach dem phonetischen System der Metode Toussaint-Langenscheidt. Berlin, 1905. G. Langenscheidt. Korabeli aranyozott félbőr kötésben / In half linen binding
Lexikon fremdsprachlicher Zitate. Herausgegeben von Alfred Hermann Fried. Leipzig, 1888, Drucl und Verlag von Philipp Reclam. Félvászon kötés, jó állapotban; Henri Barbusse: das Feuer. Zürich, 1918, Max Rascher. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban; Bibliothek der Unterhaltung und des Wissens. Stuttgart, 1894, Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Egészvászon kötés, jó állapotban.
In a worn out paper binding, otherwise in good condition.
C. Cornelii Taciti Opera. Szerk.: Weise, C. H. 1. köt.: Annalium libri I-VI., XI-XVI. Lipcse, 1846, sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. Különféle tulajdonosi bejegyzésekkel. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. / With various proprietorial entries. In a bit worn out half linen binding, otherwise in good condition.
Caspari, Adam Christian et al.: Vollständiges Handbuch der neuesten Erdbeschreibung. 1. köt. Weimar, 1820, Verlag des Geographisches Instituts. Kopott, aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Az evangeliomok és epistolák mellyeket esztendőt által olvastat az Anyaszentegyház a Római rend szerint vasárnapokon és ünnepeken a Krácsonyi 's Húsvéti énekekkel együtt. Budán, 1845. Kir. Egyetem Költségén. 384p. Kissé sérült félbőr kötésben
Friedmann, Ernst: Die Jesuiten und ihr Benehmen gegen geistliche und weltliche Regenten, nebst einigen Zugaben. Grimma, 1825, Göschen Beyer. Szakadozott papírkötésben.
C. Velleii Paterculi quae supersunt ex Historiae Romanae voluminibus duobus. Szerk.: Gruner, Johann Friedrich. Coburg, 1762, Johann Karl Findeisen. Szakadt gerincű kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
In paper binding, with torn rootlet, otherwise in good condition.